Muszyna. Most na Popradzie oddadzą w terminie.

Muszyna. Most na Popradzie oddadzą w terminie.
Podczas ostatniej (29 listopada) sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, Jan Golonka starosta nowosądecki skomentował pytania dotyczące rzekomo zagrożonej budowy mostu w Muszynie. Poinformował, że inwestycja zostanie oddana w przewidzianym terminie.

Umowę o budowie mostu podpisano 10 czerwca tego roku. – „Wszystkie prace wynikające z umowy z wojewodą odbywają się w terminie. Mieliśmy bardzo krótki czas, aby tak trudny inżynieryjnie obiekt powstał do końca listopada. Może się zdarzyć, że jakieś drobne elementy zostaną wykonane później. Ale nie wpłynie to na fakt, że niebawem mostem będzie można jeździć” – poinformował starosta Jan Golonka. – „Chcemy, aby mieszkańcy Muszyny mieli jak najszybciej most z prawdziwego zdarzenia, poruszali się po nim komfortowo i bezpiecznie. Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę w niesprzyjających warunkach i w tak dużym tempie”.
     Terminy odbioru mostu ustalono na 16 grudnia. Wszystko wskazuje na to, że zostaną one dotrzymane.– "Inne, nie związane umową z wojewodą prace, zostaną wykonane jak najszybciej. Ten most jest bardzo ważny - decyduje o dostępności do dzielnicy Folwark" - dodaje Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - "Odbyła się próba obciążeniowa. Czekamy na wynik analiz, ale z pierwszych informacji wynika, że most „zdał egzamin” i jest zrobiony dobrze. Zaczęliśmy już rozbierać starą przeprawę. Kończą się też prace przy umacnianiu skarpy – aby odpowiednio wyprofilować drogę i wjazd na most musieliśmy wejść w zbocze. Zostały tam zrobione potężne umocnienia zakotwione w skale".
      Przeprawa liczy 64 metrów długości i 14. 50 m szerokości. Koszt inwestycji – ok. 11 mln złotych, z czego 9 mln 800 tys. zł to dotacja z budżetu państwa na odbudowę szkód powodziowych.

Małgorzata Kareńska
fot. arch. Starostwo Powiatu Nowy Sącz.


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica