O odnawialnych źródłach energii dyskutowano w Krynicy.

O odnawialnych źródłach energii dyskutowano w Krynicy.
W Krynicy - Zdroju, w piątek 29 maja zakończyła się II Międzynarodowa Konferencja „Odnawialne źródła energii - technika, technologia, innowacje”. Wśród panelistów znależli się naukowcy, samorządowcy i przedsiębiorcy.

Międzynarodowa Konferencja „Odnawialne źródła energii - technika, technologia, innowacje” odbyła się po raz drugi w Krynicy – Zdroju. Została skierowana do środowisk zajmujących się odnawialnymi źródłami energii: naukowców, przedsiębiorców, samorządowców. Jej uczestnicy dyskutowali na temat energii solarnej, geotermalnej i wiatru, biomasie i paliwach biomasowych, pompach ciepła i systemach CHP, ogniwach paliwowych, gospodarce odpadami i ciepłem, modelowaniu, symulacja i optymalizacji systemów OZE, a także polityce i ekonomii odnawialnych źródeł energii oraz jej zaawansowanych technologiach magazynowania.
    Wśród zaproszonych panelistów znaleźli się m.in: Marek Pławiak, starosta nowosądecki oraz Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy – Zdroju. Starosta uczestniczył w panelu „Polityka energetyczna Unii Europejskiej – wzrost znaczenia OZE”. Dyskusja dotyczyła m.in. dofinansowania innowacyjnych przedsięwzięć i pozyskiwania środków unijnych na ten cel oraz konieczności rozwiązania problemów, na które napotykają przedsiębiorcy i osoby prywatne chcące skorzystać z OZE.
   Trzydniowa konferencja odbywała się w DW Galicya. Organizatorzy: Katedra Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Polskie Towarzystwo Agrofizyczne. Konferencja została objęta patronatem Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica