Roman Kluska inwestuje w centrum handlowe.

Roman Kluska inwestuje w centrum handlowe.
Roman Kluska, założyciel komputerowej firmy Optimus S.A. zainwestował w nowoczesne centrum handlowo - usługowe. Inwestycja od roku powstaje w dawnym biurowcu Uzdrowiska Krynica - Żegiestów S.A., przy ulicy Kraszewskiego. 

Budynek, który straszył swoim widokiem zmienił się nie do poznania. Odnowiono supersam „Eko”, przebudowano i wyremontowano biurowiec. Do czteropiętrowego gmachu dobudowano jeszcze jedną kondygnacja. Przy okazji prac budowlanych przypadkowo odkryto kolejny poziom, który został kiedyś zasypany. W nowym obiekcie mieścić się będą sklepy, punkty usługowe oraz biura. Powstać też mają stoiska z wyrobami rzemieślniczymi, a także regionalnymi produktami spożywczymi. Swoje stanowisko będą miały miody, wędliny, a także sery, których wyrobem w niedalekim Łosiu zajmuje się teraz Roman Kluska. Z tyłu za centrum powstanie natomiast parking dla klientów. Pierwotnie twarcie Galerii zaplanowane było na lipiec br. , ale - jak widać - do tego nie doszło. Obecnie na budynku można znaleźć tablice informujące o możliwości wynajęcia poszczególnych pomieszczeń.
*****
Roman Kluska urodził się w 1954 roku w Brzesku. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 90. jego firma komputerowa Optimus, odniosła duży sukces na rynku ogólnopolskim, stając się jednocześnie wizytówką Nowego Sączu. Jedenaście lat temu Kluska odprzedał swoje akcje za 261,7 mln zł i wycofał się z biznesu. Po jego odejściu firma podupadła, a pozostałością jest spółka „Novitus” (dawny Optimus IC – kasy fiskalne). W 2007 roku biznesmen był doradcą Jarosława Kaczyńskiego ds. gospodarczych. Jego autorski projekt rozwiązań ekonomicznych został nazwany „pakietem Kluski”. Obecnie mieszka niedaleko Łabowej i zajmuje się hodowlą owiec, a także produkcją i promocją zdrowej żywności (m.in. serów). Próbuje też eksperymentalnie wytwarzać biopaliwa z linianki (oleju rydzowego, tańszego od rzepaku). Znany jest też jako filantrop, dofinansowuje domy spokojnej starości, przytuliska dla bezdomnych oraz domy dziecka.

Małgorzata Kareńska


 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica