Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Nowego Sącza.

Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Nowego Sącza.
34 mln złotych dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i 4. 5 mln zł od Województwa Małopolskiego na budowę obwodnicy zachodniej Nowego Sącza. Wczoraj (18 września) Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa i starosta nowosądecki Jan Golonka  podpisali pre - umowę na realizację tej kluczowej dla miasta inwestycji. 

- "Formalnie podpisujemy umowę o finansowanie budowy obwodnicy zachodniej Nowego Sącza. Mamy zabezpieczone środki w pełnej wysokości – mówi Marszałek Województwa Marek Sowa. – "I tym samym chcę skończyć dyskusję na temat czy są pieniądze na „zachodnią” czy też ich nie ma. One są i jednoznacznie kończę ten temat"
    Realizacja inwestycji "Budowa zachodniej obwodnicy Nowego Sącza - połączenie m. Brzezna z drogą krajową nr 28" pozwoli wyprowadzić ruch poza zakorkowane miasto. Poprawi też dostępność komunikacyjną do terenów turystycznych w tej części Beskidów. W ramach projektu powstanie ponad sześciokilometrowy odcinek drogi z trzema mostami: od obwodnicy Starego Sącza do Biczyc Dolnych, i dalej - do drogi krajowej nr 28 oraz planowanej północnej obwodnicy Nowego Sącza.- "Dziękuję Marszałkowi za pieniądze i jego wsparcie. Chcemy, aby wszystkie sprawy formalne zamknęły się do czerwca przyszłego roku i wtedy ruszymy z budową. Jej zakończenie przewidujemy na połowę 2015 roku" – mówi Jan Golonka, któremu  pre - umowa pozwala podpisać umowę z wyłonionym już wykonawcą. – "Następnym etapem będzie porozumienie finansowe z województwem i gminami" – dodaje starosta. 
    Całkowity koszt budowy obwodnicy to ponad 47 mln zł, w tym dofinansowanie z MRPO - 33,8 mln zł. Pomoc Województwa Małopolskiego - to prawie 4,5 mln zł, a wkład własny beneficjenta tj. powiatu nowosądeckiego - 1,5 mln zł. Inwestycja znajduje się w Indykatywnym Wykazie  Indywidualnych Projektów Kluczowych MRPO. 

(MK) fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica