63. letnia turystka zagarnęła cudze mienie.

63. letnia turystka zagarnęła cudze mienie.
Turysta, który przyjechał na wypoczynek do Krynicy - Zdroju, rozpakowując bagaże zostawił przy samochodzie plecak z cenną zawartością. Gdy wrócił bagażu już nie było. Przywłaszczyła go sobie 63. letnia turystka ze Śląska.
 
Policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy - Zdroju otrzymali zgłoszenie, że z parkingu ktoś zabrał plecak, w którym znajdował się m.in. aparat fotograficzny, nawigacja samochodowa, odtwarzacz kaset magnetofonowych, kasety, ładowarki oraz radio turystyczne o łącznej wartości ponad 2200 złotych. -"Funkcjonariusze ustalili, że właściciel plecaka przyjechał do uzdrowiska 1 lipca, po godz. 18. Zaparkował samochód na parkingu przy hotelu i zaczął wypakowywać bagaże". – mówi mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu . - "Około 22 będąc 71. latek zauważył, że brakuje mu plecaka z cennym sprzętem. Po tym jak sprawdził, że nie ma go również w samochodzie, a na recepcji nikt nie zgłosił odnalezienia plecaka, powiadomił Policję.
    Policjanci obejrzeli zapis monitoringu, na którym widać, że właściciel wyjął plecak z samochodu i zostawił go przy pojeździe. Po pewnym czasie zabrała go kobieta, która zachowywała się tak, jakby plecak należał do niej. Funkcjonariusze ustalili jej tożsamość. Początkowo turystka zaprzeczała by przywłaszczyła sobie plecak, jednak przeszukanie jej pokoju nie pozostawiło żadnych złudzeń.  W szafie policjanci odnaleźli plecak i przekazali go właścicielowi. 63. latce przedstawili zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy, tj. przestępstwo z art. 284§3 kk. Kobieta przyznała się do winy, a za przywłaszczenie znalezionej rzeczy grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(MK). fot. KM Policji NS

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica