Stary Sącz. Pogoń policjantów za złodziejami auta.

 Stary Sącz. Pogoń policjantów za złodziejami auta.
Dwaj dwudziestolatkowie ukradli samochód w Starym Sączu. Ich zatrzymanie poprzedził pościg i obława z użyciem psów tropiących. Jeden ze sprawców trafił do aresztu.
 
Policyjny pościg, pies tropiący oraz obława to wydarzenie, do którego doszło w ostatni weekend w Starym Sączu. - W nocy z piątku na sobotę dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Volkswagen. Jak się okazało właściciel pojazdu podwoził dwóch mężczyzn, a gdy wszyscy wysiedli z samochodu doszło miedzy nimi do nieporozumień. Wtedy pasażerowie uderzyli kierowcę i odjechali jego samochodem. – mówi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany przez zgłaszającego rejon osiedla Słoneczne. W międzyczasie otrzymali informację, że poszukiwany samochód widziano w rejonie ulicy Podegrodzkiej. Na widok radiowozu sprawcy porzucili pojazd i rozbiegli się w różnych kierunkach, uciekając polami w stronę rzeki Dunajec.
   Do poszukiwań policjanci użyli psa tropiącego. Po krótkim pościgu zatrzymali jednego z uciekinierów. Okazał się nim 25-latek, który prowadził samochód, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. - Funkcjonariusze ustalili, że jego 20. letni wspólnik ukrył się w rodzinnym domu, dlatego otoczyli budynek, a następnie weszli do mieszkania. – dodaje Oficer Prasowy KM Policji. - Mężczyzna nie chciał dać za wygraną, dlatego próbował uciec, skacząc przez okno. Policjanci już po ok. 100 metrach pościgu zatrzymali go i wylegitymowali. Nietrzeźwy 20-latek zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy.  25. letni mieszkaniec Starego Sącza trafił na dwa miesiące do aresztu. Obaj w więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat.

(MK) fot. KM Policji NS. 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica