Nietrzeźwy sprawca śmiertelnego wypadku w areszcie.

Nietrzeźwy sprawca śmiertelnego wypadku w areszcie.
Pijanemu kierowcy, sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w Łabowej (30 września) postawiono zarzuty. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 18.30 w Łabowej. - 36-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, jadąc volkswagenem golfem od strony Krynicy-Zdroju, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w wiatę przystanku autobusowego. Następnie potrącił 48-letnią kobietę, która zmarła na miejscu. – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - Gdy policjanci zbadali trzeźwości kierowcy, okazało się, że w organizmie ma około 1,7 promila alkoholu we krwi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty.
   1 października policjanci wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące, niemniej jednak grozi mu od 2 do 12 lat więzienia (art. 177 par. 2 w zw. z art. 178 par. 1 kk).
 
(MK) fot. KM Policji NS

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica