Nowy Sącz. Zamiast gotówki liczy dni w areszcie

Nowy Sącz. Zamiast gotówki liczy dni w areszcie
Sprawca kradzieży rozbójniczej wraz ze wspólnikiem wyniósł ze sklepu kasę fiskalną z gotówką. Następnie przemocą odciągnął pracownicę sklepu, aby jego kompan mógł uciec.

Do zderzenia doszło w nocy z 13 na 14 kwietnia. - Dwóch mężczyzn weszło do całodobowego sklepu. Początkowo próbowali zaabsorbować swoim zachowaniem dwie ekspedientki, ale zamierzonego celu nie osiągnęli i wyszli. – mówi mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - Wrócili za kilkanaście minut, wynosząc z niego kasę fiskalną z gotówką, czym narazili właściciela na stratę blisko 4 tys. złotych. Ponadto jeden ze sprawców przytrzymał za ubranie jedną z ekspedientek i odciągnął ją w głąb sklepu, by umożliwić ucieczkę ujętemu przez nią drugiemu z mężczyzn.
   Całą noc sprawców poszukiwała policja wraz psem tropiącym. Funkcjonariusze sprawdzali też zapis monitoringu. Sprawcę kradzieży, którym okazał się 26. letni sądeczanin zatrzymali na ulicy Nawojowskiej. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzuty.
   14 kwietnia prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Dzień później sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok, złodziej najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami. Za kradzież rozbójniczą, zgodnie z art. 281 kodeksu karnego, grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Nadal trwają czynności w tej sprawie, zmierzające do ujęcia drugiego ze sprawców.
Wyciąg z kodeksu karnego :
     Art. 281. Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(MK). fot. KM Policji NS.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica