Nowy Sącz. Zaprosił nieznajomą. Został okradziony.

Nowy Sącz. Zaprosił nieznajomą. Został okradziony.
54. letni mężczyzna zaprosił do swojego domu poznaną nieco wcześniej młodą kobietę Nie wiedział, że 27. latka była w zmowie z trzema mężczyznami, którzy też weszli do mieszkania. Stosując przemoc okradli gospodarza na ok. 4 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia, ok. godz. 14 w Nowym Sączu. 54. letni mężczyzna zaprosił do swojego domu poznaną nieco wcześniej młodą kobietę. Nie wiedział, że była ona w zmowie z trzema mężczyznami, którzy również weszli do mieszkania. Stosując przemoc ukradli gospodarzowi pieniądze i telefon, w sumie ok. 4 tys. złotych. – „Po dwóch godzinach od zgłoszenia, na ulicy Kochanowskiego, policyjni „wywiadowcy” zatrzymali pierwszego z podejrzewanych. Chwilę później, na ulicy Naściszowskiej w ręce policjantów prewencji trafił drugi z mężczyzn, natomiast kobietę funkcjonariusze zatrzymali w centrum miasta. Ustalili też, gdzie sprawcy schowali telefon i część skradzionych pieniędzy.”. – mówi Iwona Grzebyk Dulak, Oficer KM Policji w Nowym Sączu – „Czwarty sprawca został zatrzymany 21 kwietnia, na ulicy Jana Pawła. Podczas sprawdzenia okazało się, że miał przy sobie narkotyki.
   Wobec 27. latki i 20. letniego mężczyzny prokurator zastosował dozór policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, kontaktowania się z nim i zakaz opuszczania kraju. Dwóch kolejnych sprawców, w wieku 35 i 27 lat, ma za sobą przeszłość kryminalną. Z uwagi na to, że działali w warunkach recydywy grozi im wyższy wymiar kary niż 12 lat. Prócz tego, 27. latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.
Wyciąg z kodeksu karnego:
Art. 280. § 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

(MK). fot. foto ilustracyjne.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica