Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o rozwagę.

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o rozwagę.
Policja ustala okoliczności trzech wypadków, do których doszło na początku lutego na drogach powiatu nowosądeckiego. Przy okazji funkcjonariusze apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów

Do wypadku drogowego doszło 5 lutego (piątek), około godziny 14. 30 na ul. Węgierskiej w Starym Sączu. - "Kierujący Daewoo, mieszkaniec gminy Krynica - Zdrój, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu . – mówi Anna Walczewska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – „W efekcie doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka Mercedesem. Do szpitala zostali przetransportowani kierowca oraz dwójka pasażerów Daewoo”
   Dwa dni później, około godziny 9.35 w Moszczenicy Wyżnej kierująca Oplem, 19. letnia mieszkanka gminy Stary Sącz, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych i na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. W efekcie tego zjechała do przydrożnego rowu. Kierująca i 22. letni pasażer trafili do szpitala.
   Tego samego dnia na skrzyżowaniu ulic Legionów i Tarnowskiej w Nowym Sączu doszło do kolejnego wypadku drogowego. Kierujący Hondą, 21. letni mieszkaniec gminy Chełmiec, uderzył w bok Opla, kierowanego przez 43. letnią mieszkankę Nowego Sącza. W wyniku zdarzenia do szpitala została przetransportowana 79. letnia pasażerka Opla.
    W związku z wypadkami, funkcjonariusze apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

Oprac. (MK).
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica