Seria wypadków drogowych w Maszkowicach.

Seria wypadków drogowych w Maszkowicach.
Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych i brak należytej odległości od poprzedzającego pojazdu. To przyczyny wczorajszych ( 10 lipca) kolizji drogowych w Maszkowicach.
 
Wczoraj około godziny 10 dyżurny starosądeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Maszkowicach. - Kierowca BMW, jadąc z Łącka w stronę Nowego Sącza, najechał na tył skręcającego w lewo fiata Seicento. W wyniku uderzenia auto zostało zepchnięte na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzono w bok, przez jadącego z naprzeciwka mercedesa. – informuje mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Poszkodowany kierowca fiata został przewieziony do szpitala. Kierowcom i pasażerom pozostałych pojazdów uczestniczących w zdarzeniu nic się nie stało.
     Obrażenia ciała kierującego Seicento nie były aż tak poważne, jak można się było wstępnie spodziewać, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Policjanci - za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - ukarali kierowcę BMW mandatem. Kierujący BMW i mercedesem byli trzeźwi. Natomiast trzeźwość kierowcy fiata zostanie ustalona na podstawie badania pobranej krwi. Droga była zamknięta przez około 4 godziny, a policjanci kierowali samochody na objazdy.
    W międzyczasie, również w Maszkowicach, tuz po godzinie 11 kierujący samochodem ciężarowym DAF, najechał na tył poprzedzającego go BMW. Ten ostatni, w wyniku uderzenia został przepchnięty do przodu i uderzył w znajdujące się przed nim Audi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a kierowca BMW trafił do szpitala. W tym przypadku, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mandat karny trafił w ręce kierowcy samochodu ciężarowego.
     Policjanci apelują o rozważną jazdę i zalecają, aby kierowcy zachowali taką odległość, która w przypadku hamowania nie dopuściła do zderzenia.
 
(MK)

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica