Tylicz. Niebezpieczna zabawa dzieci z ogniem. Spłonęła stodoła.

Tylicz. Niebezpieczna zabawa dzieci z ogniem. Spłonęła stodoła.
W Tyliczu spaliła się stodoły. Ogień nieumyślnie zaprószyli dwaj nieletni chłopcy, którzy bawili się zapalniczką. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. Straty wynoszą ok. 20 tyś. złotych.
 
Do pożaru stodoły doszło w sobotę, 1 października około godziny siedemnastej. -" W wyniku pożaru, doszczętnie spłonął budynek, w którym znajdowały się bale z sianem. Wartość strat właściciel posesji oszacował na niemal 20 tyś. zł. – mówi mł. asp. Justyna Basiaga, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Jak się okazało, wcześniej w stodole bawiło się trzech chłopców. 12 i 13. latkowie mieli przy sobie zapalniczkę, którą próbowali rozpalić małe ognisko. Po zakończonej zabawie ugasili ogień i udali się do domu. Niestety zrobili to niedokładnie i źle ugaszony ogień rozprzestrzenił się na cały budynek.  Chłopcy zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego. O dalszym ich losie zadecyduje Sąd – Zamiejscowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Muszynie".
     Niebezpieczne zabawy dzieci, szczególnie ogniem mogą skończyć się tragicznie. W związku z tym policja zwraca się z apelem do rodziców i opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na to, gdzie i w jaki sposób bawią się ich pociechy. Zapalniczka i inne przedmioty mogące rozniecić ogień nie są przeznaczone do zabaw! Czasem aż trudno uwierzyć, jak bardzo nierozsądne pomysły przychodzą do głowy nastolatkom. Dlatego należy rozmawiać z nimi o zagrożeniach i konsekwencjach takich niebezpiecznych zabaw.
 
(MK) fot. KM Policji Nowy Sącz. 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica