Berest. „Anioł się zwiastuje”. Koncert Kapeli Wałasi.

 Berest. "Anioł się zwiastuje". Koncert Kapeli Wałasi.
W ramach realizacji projektu pn. Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie w pięknej zachodniołemkowskiej cerkwi sw św Kosmy Damiana w Bereście odbył się koncert „Anioł się zwiastuje” w wykonaniu Kapeli Wałasi.
 
Małopolska Organizacja Turystyczna w niedzielę, 21 stycznia zaprosiła do cerkwi w Bereście na koncert kolęd z cyklu „Na Szlaku Architektury Drewnianej”. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki znane w polskiej tradycji zagrała i zaśpiewała Kapela Wałasi. Kapela wykonuje tradycyjną muzykę Beskidów, a także własne kompozycje inspirowane naturą oraz górskimi krajobrazami. Utwory powstają pod wpływem przemyśleń, miejsc i górskich krajobrazów.
   Koncert Kapeli Walasi rozpoczął po raz dwunasty muzyczną podróż wśród perełek sztuki sakralnej Małopolski. Tradycyjne brzmienia zawitają do najpiękniejszych małopolskich cerkwi i kościołów, wiekowych chałup i zagród oraz do malowniczych dworów. Popłyną wśród nich dynamiczne, skoczne nuty,  ale i te sentymentalne, nostalgiczne.  Na szlak wyruszają melomani oraz miłośnicy zabytkowej architektury.

(MK) fot. aut.
 
 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica