„Col tempo”. Wystawa rysunku i malarstwa Marleny Makiel – Hędrzak.

"Col tempo".  Wystawa rysunku i malarstwa Marleny Makiel – Hędrzak.
„Col tempo” to wystawa rysunku i malarstwa Marleny Makiel – Hędrzak, którą do 24 sierpnia oglądać można w krynickiej Galerii „Siedlisko”
 
Marlena Makiel – Hędrzak (ur. 1968 r.) jest absolwentką PLSP im. T. Brzozowskiego w Miejscu Piastowym. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.  Od roku 1996 pracuje w Zakładzie Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, aktualnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Działalność artystyczną prowadzi w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. - Bez wątpienia jest to sztuka nasycona pytaniami filozoficznymi, sztuka mistyczna, mimo realności u podstawy: najpierw jest realistyczny sygnał, wsparty tytułem pracy, i stąd zaczyna się wszechświat wyobraźni artystki; ten wszechświat po chwili kontemplacji przesuwa się w kierunku wyobraźni odbiorcy…- pisze Jan Tulik („Linia, popiół i czas”)
     Jest autorką opracowań graficznych wielu książek. Prezentowała swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, brała udział w wielu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Jest autorką tomu poezji Linia (Kraków 2000) i wielu tekstów o sztuce, publikowanych w katalogach wystaw i pismach naukowych. Współpracuje z ogólnopolskim pismem literacko-artystycznym „FRAZA”.

(MK). fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica