Florynka. Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP

 Florynka. Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP
Po raz szósty miłośnicy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej mieli niezwykłą przyjemność wysłuchać kolęd, jak również utworów popularnych, w wykonaniu Strażackiej Orkiestry pod dyrekcją kapelmistrza Andrzeja Szafrańskiego.
 
W pięknej, bożonarodzeniowej scenerii popłynęły nuty utworów m.in. "Gdy się Chrystus rodzi", "Pasterze mili", "Mędrcy świata", "Lulajże Jezuniu" i wiele innych. Wszyscy zebrani w kościele włączyli się w śpiew, ale żaden głos nie dorównał prowadzącemu, który dał się poznać również jako solista o głosie dźwięcznym i melodyjnym.
    Historia Orkiestry Dętej OSP Florynka korzeniami sięga 1975 roku. W skład grupy wchodzą strażacy- ochotnicy, nie tylko z Florynki, ale również z sąsiednich wiosek, kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Liczebność członków rośnie, tak jak zainteresowanie słuchaczy. Zespół w swoim repertuarze posiada pieśni kościelne, marszowe, a także muzykę poważną i rozrywkową. Rocznie daje około 30 koncertów. Muzyczne zdolności, połączone z pasją i zaangażowaniem, potwierdzają liczne konkury, w których biorą udział i je wygrywają.

oprac. (MK) na pdst. Wiola Wzorek 
fot. WW. 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica