„Kobieta w krzywym zwierciadle. Pół żartem - pół serio”.

"Kobieta w krzywym zwierciadle. Pół żartem - pół serio".
„Kobieta w krzywym zwierciadle. Pół żartem - pół serio” to teksty satyryczne o płci pięknej, których autorką jest warszawianka Katarzyna Skoruch. Spektakl pod patronatem Dariusza Reśko, burmistrza Krynicy odbył się w sali koncertowej Pijalni Głównej 16 marca (piątek).

- „Pisanie od dawna mnie pociągało, ale pisze od niedawna. Moje wiersze jak dotąd ukazały się jako „Debiut” In Vino Veritas, gdzie zajęłam trzecie (równorzędne) miejsce.” - mówi Kasia Skoruch, która jest absolwentką prawa i pracuje w sądzie. W półgodzinnym spektaklu młodzi kryniccy artyści przedstawili kobietę, jaką jest (lub chciałaby być) na co dzień. A więc Księżniczką i Kopciuszkiem. Oglądając siebie w lustrze, widzi się za grubą lub za chudą. I wiecznie zakochaną, niekoniecznie w odpowiednim mężczyźnie. „Bo, gdy zmysły mówić zaczynają, wolność i rozum mi odbierają” - mówi jeden z tekstów. Satyrę dopełniły piosenki, a także wiersz "Lawendowe wzgórza" poety emigracyjnego  Janusza Klisia. Scenariusz przygotowali: Marek Szczurek, Jarosław Żerulik, Jakub Tomasz Mikołaj Juruś.
    W drugiej części programu wystąpił Michał Gasz, uczestnik „Szansy na sukces”, który wykonał kilka piosenek o miłości w tym „Kochać” z repertuaru Piotra Szczepanika. Akompaniował mu na klawiszach Adam Rybak. Organizatorką piątkowego wydarzenia kulturalnego  była Aleksandra Maliniak. Patronat medialny objęła TV Krynica.

Małgorzata Kareńska 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-03-19 16:54:35 - J-S ip:83.26.243.150
Bardzo udany spektakl ! Brawa dla organizatorów i Kasi Skoruch ! "Alma zaprasza " to już kolejny spektakl w Krynicy-Zdroju , gdzie obok młodzieży wystapił Michał Gasz - którego Krynica zauroczyła a który, na swoich występach potrafi zaczarowac publiczność swoją osobowością, swoim talentem , swoją spontanicznością ! Brawo młodzi wykonawcy ! na kolejnych spektaklach spotykamy się wszyscy ! polecam !
2012-03-19 21:53:28 - doprawdy ip:94.254.181.19
"Jakub Tomasz oraz Mikołaj Juruś" ?!?!?!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica