'Ludzie Kultury. Krzysztof Zanussi". Spotkanie z wybitnym reżyserem.

'Ludzie Kultury. Krzysztof Zanussi". Spotkanie z wybitnym reżyserem.
Wybitny polski reżyser, Krzysztof Zanussi po raz kolejny spotka się w Krynicy – Zdroju z miłośnikami swojej artystycznej twórczości. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 maja o godz. 15 w hotelu Czarny Potok Resort & Spa.

Krzysztof Zanussi urodził się 17 czerwca 1939 roku w Warszawie. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1966 roku ukończył Wydział Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Od tego czasu zrealizował wiele filmów dokumentalnych i fabularnych, w tym „Cwał”(1995), „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”(2000), „Serce na dłoni” (2008), „Barwy ochronne” (1976). W swoim dorobku artystycznym ma nie tylko wybitne filmy fabularne, ale także książki z dziedziny teorii filmu, felietony i wspomnienia. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a od 2002 roku Wiceprzewodniczącym Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Pracuje jako wykładowca Wydziału Radia I Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
    Na spotkanie z cyklu Ludzie Kultury. Krzysztof Zanussi, które odbędzie się 8 maja w hotelu Czarny Potok Resort & Spa zapraszają UTW i CK w Krynicy – Zdroju.

Małgorzata Kareńska

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica