Muzeum Figur Woskowych Kraków Rynek Główny 34 , media patronat MTV24.TV

 Muzeum Figur Woskowych Kraków  Rynek Główny 34 , media patronat MTV24.TV
Muzeum Figur Woskowych Kraków Rynek Główny 34 , media patronat MTV24.TV . Zapraszamy naszych widzów do odwiedzenia muzeum które na okres lata przygotowało ekspozycje zarówno dla najmłodszych jak i retrospekcję po historii naszego kraju i świata. Nie zabrakło figur trójki ostatnich papieży , prezydentów z małżonkami , czy sportowców .
Od  15 lipca  będziemy przyjmować propozycje  widzów MTv24.TV  ,  jakie figury powinny znaleść sie w muzeum ,kogo chcecie zobaczyć jeszcze w tym roku.  Wśród  osób które nadeślą swoje propozycje  rozlosowane będą upominki  od NUMER 1 RENT  i DRESZER MOTOR SPORT .
Zapraszamy do wspólnego wybierania postaci do sal wystawienniczych  w Krakowie .
Muzemu  odtwarte jest przez siedem dni w tygodniu od 9.00 do 23.00 .  MTV24.TV  partner medialny muzeum zaprasza do ejgo odwiedzenia.
Prezentujemy  zdjęcia części bohaterów aktualnej wystawy które można zobaczyć na żywo .
Autorem zdjęć jest  Grzegorz Styczyński .


Specjalnie dla widzów telewizji MTV24.TV i osób korzystających z usług Wypożyczalni Samochodów NUMER 1 RENT ( www.numer1rent.pl ) przygotowana zostanie specjalna ulotka / zaproszenie do odwiedzenia wystawy w Krakowie , z którą będzie można nabyć bilet uprawniający do 10 % zniżki .
Zaproszenia będą dostępne w punktach wypożyczalni NUMER 1 RENT na terenie kraju .
Wypożyczając samochód z NUMER 1 RENT , będzie można odwiedzić muzeum w Krakowie w promocyjnej cenie .


Polonia Wax Museum to pierwsze w Polsce muzeum figur woskowych z prawdziwego zdarzenia, które kilkadziesiąt postaci z najnowszej historii Polski przedstawia w charakterystycznym dla nich otoczeniu. Choć oficjalne otwarcie będzie miało miejsce 7 lipca to do tej pory już kilkuset szczęśliwców mogło podejrzeć powstającą na krakowskim rynku ekspozycję.

W zamierzeniu twórców Muzeum ma być lekcją historii dla wszystkich Polaków, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych i najstarszych. To również projekt dla osób dobrej woli, które chcą włączyć się we współtworzenie ekspozycji, otoczenia postaci figur poprzez udostępnianie eksponatów. Dla jednych jest to poznawanie historii najnowszej przez pryzmat postaci, dla innych przypomnienie czasów, które pamiętają bardzo dobrze i przeżyli jako świadomi dorośli. Realistyczne postaci działają na wyobraźnie znacznie mocniej niż te na obrazach, grafikach, czy nawet filmach wyświetlane na ekranach telewizora, komputera, czy tabletu. To doświadczenie bezpośrednie, które odczuwa się inaczej.

Muzeum nie bez powodu zlokalizowano w samym sercu Krakowa – na Starym Rynku dawnej stolicy Polski. W kamienicy, w której mieści się muzeum, przebywał monarcha austro-węgierski cesarz Franciszek Józef I oraz car Mikołaj I Romanow. To z okien tej kamienicy w 1676 r. król Jan III Sobieski, po odebraniu hołdu od mieszczan krakowskich, przyglądał się pokazom ogni sztucznych. Teraz w komnatach kamienicy zwanej Pałacem Spiskim stoją pary prezydenckie III Rzeczpospolitej, tej Rzeczpospolitej, która przywróciła polskiemu orłowi koronę.

- Marzeniem grupy pasjonatów, którzy współpracowali przy powstaniu muzeum jest jego dalszy rozwój jako dzieło wszystkich Polaków – mówi Marian Dreszer, twórca i dyrektor Polona Wax Museum w Krakowie.
- Każdy może tu przyjść , zobaczyć odciśnięte w wosku sceny z najnowszej historii Polski i zaproponować jaką postać chciałby zobaczyć wśród naszych narodowych figur woskowych, może też przekazać pamiątki, dotyczące osób i wydarzeń z najnowszej historii Polski – dodaje dyrektor muzeum.

Skąd nazwa muzeum?
Polonia Restituta – to po Orderze Orła Białego, najwyższe polskie odznaczenie nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 1921 r. Nazwa muzeum nawiązuje właśnie do tego odznaczenia. To miejsce godne tych najbardziej znamienitych.

- Naród polski ma wiele znamienitych postaci – przekonuje twórca muzeum Marian Dreszer. - Już dziś w muzeum figur woskowych stoją polscy sportowcy: Lewandowski, Radwańska, Gortat, czy Małysz. To nasza duma narodowa i zasłużyli sobie na to miejsce obok takich znamienitości jak Jan Paweł II, czy Kardynał Wyszyński – mówi Marian Dreszer.

Jakie następne postaci?

Na kolejne postaci czeka aż 2000 m.kw powierzchni komnat Pałacu Spiskiego, miejsca jest więc sporo. Przemyślana ekspozycja gromadzi coraz więcej eksponatów charakterystycznych dla otoczenia czasów prezentowanych postaci. Organizatorzy apelują do wszystkich osób, które posiadają eksponaty najnowszej historii Polski i chciałyby je udostępnić, wypożyczyć lub sprzedać, aby kontaktowały się z muzeum.
- Zdobywanie prawdziwych eksponatów to bardzo żmudne, ale i pasjonujące zajęcie – przekonuje twórca muzeum Marian Dreszer.
- Figury muszą mieć ubrania, najlepiej oryginalne, dokładnie takie w jakich je oglądamy lub oglądaliśmy. Koszulę Jurka Owsiaka kupiłem w USA na aukcji, a okulary we Włoszech. To bardzo czasochłonne zajęcie – dodaje Marian Dreszer.

Jak powstają figury woskowe
Dzięki rozwojowi technologicznemu figur nie wykonuje już artysta rzeźbiarz, a zaawansowany technologicznie system komputerowy współpracujący ze skanerami obrotowymi, mieszczącymi człowieka i drukarkami 3D. Specjalna drukarka używa jako surowca mieszanki woskowo-silikonowej, barwionej w masie na kolor ciała człowieka. Zarys postaci człowieka wykonuje się w ciągu kilka dni, natomiast prace charakteryzatorskie przy zębach, oczach, rzęsach, włosach, a nawet paznokciach zajmują prawie 2 tygodnie.

Lista wybranych postaci w aktualnej ekspozycji (alfabetycznie):

• Adam Małysz
• Agnieszka Radwańska
• Albert Einstein
• Aleksander Kwaśniewski wraz z żoną Jolantą
• Jan Paweł II
• Jerzy Owsiak
• Józef Piłsudski
• KS. Jerzy Popiełuszko
• KS. Maksymilian Kolbe
• KS. Jan Góra
• Lech Kaczyński wraz z żoną Marią
• Lech Wałęsa wraz z żoną Danutą
• Marcin Gortat
• Matka Teresa z Kalkuty
• Ojciec Tadeusz Rydzyk
• Papież Benedykt
• Papież Franciszek
• Prymas Wyszyński
• Robert Lewandowski
• Siostra Faustyna Kowalska
• Wojciech Jaruzelski


Opracował : Music Media Press dla MTV24.TV
foto: Dzięki uprzejmości Mariana Dreszera ( Dyrektor i Pomysłodawca Muzeum )
 Autor zdjęć : Grzegorz Styczyński
MUZYCZNE LATO - PLANETA HITÓW  2016 MTV24.TV  - partnerem  lata jest Wypożyczalnia Samochodów  NUMER 1 RENT  ( www.numer1rent.pl )


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica