Poezja w Starym Domu Zdrojowym.

 Poezja w Starym Domu Zdrojowym.
W Starym Domu Zdrojowym odbył się (24 marca) powiatowy etap 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, najstarszego i największego konkursu, adresowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Nominacje do rejonowego etapu konkursu w kategorii recytacja otrzymali: Grzegorz Sus i Łucja Lachowska (LO im. Artura Grottgera w Grybowie), Magdalena Poręba (ZSP im. Wincentego Witosa w Nawojowej) oraz Katarzyna Ligęza (ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju).
    W kategorii poezja śpiewana do rejonowego etapu zakwalifikowali się: Sabina Owsianka (ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju) oraz Anna Czech i Ewelina Syjud (ZSP im. św. Kingi w Łącku).  W eliminacjach uczestniczyły licea ogólnokształcące i zespoły szkół ponadgimnazjalnych z Grybowa, Starego Sącza, Muszyny, Nawojowej, Łącka i Krynicy-Zdroju.
    Najlepszych recytatorów ocenili: Anna Szerer – pedagog i reżyser, Mieczysław Filipczyk – aktor i reżyser oraz Andrzej Kotlarz – Centrum Kultury.   Nagrody zwycięzcom wręczał Marian Ryba, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. 

Oprac. (MK) & szel _foto. 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica