Babcia Grunia odwiedziła najmłodszych czytelników.

Babcia Grunia odwiedziła najmłodszych czytelników.
Bajkopisarka i ilustratorka, Edyta Zarębska, znana pod pseud. Babcia Grunia  (2 lutego) odwiedziła małych czytelników.  Autorskie spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej, która zaprosiła pisarkę w gościnę. 

Edyta Zarębska jest współzałożycielką wydawnictwa „Bociuś”, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści babci Gruni”.(2007). Otrzymała za nią wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Napisała także: „Moje ulubione dobranocki”, „365 bajek na dobranoc” oraz „Mój Pamiętnik”
     Pisarka snuła opowieści o swoim dzieciństwie, w którym najważniejsze były marzenia. A marzyła, aby zostać pisaczką. Pisała mnóstwo wierszy i chowała je na dno szuflady. Inspiracją dla jej obecnej twórczości literackiej są przede wszystkim przygody z dzieciństwa. - „Czasami siedziałam w szkole na lekcji, na placu zabaw. Wszędzie przychodziły pomysły na pisanie. Często nie miałam na czym pisać. Pamiętam, kiedyś pisałam na chusteczce higieniczniej. Wiersze kładłam wszędzie, gdzie się dało. Po kilku latach zapełniły się wszystkie szuflady. - wspominała. Szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które chętnie włączały się do rozmowy oraz odpowiadały na zadawane pytania. Spotkanie z małymi czytelnikami stało się okazją do gier i zabaw rysunkowych, a także wspólnego śpiewania. Słowa piosenek napisała bajkopisarka, natomiast muzykę do nich skomponował - towarzyszący jej w podróżach i odwiedzinach szkół oraz bibliotek - mąż Robert.
     Tłumaczyła  dzieciom, jak powstaje książka - od autora do wydawnictwa. Zachęcała do odwiedzania biblioteki, miejsca w którym można rozwijać wyobraźnię oraz poszerzać zdobytą w szkole wiedzę. W czasie spotkania Edyta Zarębska wystąpiła w bajkowym stroju motyla. Aby marzenia - te małe i duże - się spełniły, każde dziecko musiało dotknąć zaczarowanego, kolorowego owada. Na zakończenie wszyscy otrzymali kartkę kolorowankę z autografem autorki.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica