Biegi, cuda rzemiosła i kuchni regionalnej na Festiwalu Kultur

Biegi, cuda rzemiosła i kuchni regionalnej na Festiwalu Kultur
    Piękna, słoneczna pogoda powitała dzisiaj (29 września) odwiedzających Sądecki Festiwal Kultury. Impreza odbyła się na krynickim Deptaku, a towarzyszył jej VIII Bieg Grand Prix Sądeczanina. Wśród kobiet zwyciężyła po raz kolejny Anna Bodziony, a najszybszym mężczyzną okazał się Grzegorz Czyż. 

     Druga na metę przybiegła Ewa Bulanda, a trzecia - Iwona Basta. Wśród panów drugi był Michał Oleksy, a trzeci - Robert Białka. W marszu z kijkami zwyciężyły: Joanna Szurek i Wioletta Podsadowska. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy zawodnicy startujących w VIII Grand Prix Sądeczanina pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. - „Jesteśmy jedną wielką rodziną, która liczy ok. stu osób” - powiedział o sportowcach Grzegorz Piechotka, dyrektor ds. marketingu Fundacji Sądeckiej.
     W programie imprezy znalazł się również konkurs na najlepszą potrawę. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich gotowały m.in. pierogi, przygotowywały regionalne ciasta, smalec i piekły chleb. Zwyciężył bigos gospodyń z Tęgoborzy, za który otrzymały robot, który będzie im pomagał w gotowaniu.
     Festiwal Kultury to także występy artystyczne, w tym utalentowanej młodzieży z krynickiego Centrum Kultury. Przed publicznością wystąpili: Jagoda Barciszewska, Joanna Klejdysz, a także zespół breakdance „Butterfly Crew”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się cuda rękodzielnictwa regionalnego, prezentowane na rozstawionych pod Górą Parkową stoiskach.
     Sądecki Festiwal Kultury rozpoczął się w pod koniec lipca w Muszynie i tam też u schyłku października się zakończy. Jego założeniem jest pokazanie tradycji Sądecczyzny, zarówno w muzyce, potrawach oraz strojach regionalnych, jak i sztuce ludowej. Organizatorami imprezy są: Województwo Małopolskie oraz Fundacja Sądecka.
 
(Red. M) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica