Bitwa Górska. Kręcili się na ziemi i unosili nad nią

Bitwa Górska. Kręcili się na ziemi i unosili  nad nią
Kręcili się na ziemi i unosili nad nią. Wczoraj (4 lutego) w Pijalni Głównej "Górską Bitwę" na taniec stoczyli młodzi tancerze break dance z całej Polski, w tym członkowie krynickiej grupy Butterfly Crew”.
 
Kręcili się na ziemi i unosili nad nią. Mowa o tancerzach tańca ulicznego, uczestnikach zimowej edycji Bitwy Górskiej. Publiczności zaserwowali niezapomniane widowisko i wiele emocji. 
  Drugą odsłonę wydarzenia rozegrano w kategoriach Kids Battle, B. Girl battle, crew bat tle, I vs I oraz Funny Contest. Bitwę prowadził Wilczek – Młode Wilki.
   Break Dance jest stylem tańca, który łączy elementy siłowo - sprawnościowe, z krokami wykonywanymi rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi. Narodził się w latach 70. XX wieku w nowojorskiej dzielnicy Bronksu. Jest - obok rapu, DJingu oraz graffiti- elementem kultury hip hop .
*****
Krynicka grupa „Butterfly Crew” to wysoka półka break dance. Na swoim koncie ma m.in.: występ w telewizyjnym programie „Got to dance” (wraz z „Miniaturami”). Zajmują czołowe miejsca na zawodach i występy na dużych imprezach. Członkowie grupy od kilku lat trenują i tańczą do własnej choreografii. Organizują również profesjonalne pokazy i warsztaty taneczne, przekazują swoją pasję oraz umiejętności młodszym pokoleniom.

Małgorzata Kareńska fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica