Błękitna Rapsodia. Noworoczny koncert Tanaka & Dziurbiel.

Błękitna Rapsodia. Noworoczny koncert Tanaka & Dziurbiel.
W sobotę, 13 stycznia w sali balowej Starego Domu Zdrojowego melonami wysłuchali koncertu noworocznego „Błękitna rapsodia” na cztery ręce w wykonaniu małżeństwa: Chiemi Tanaka (Japonia) i Krzysztofa Dziurbiela (Polska).

Na koncert noworoczny mistrzów fortepianu Chiemi Tanaka (Japonia) oraz Krzysztofa Dziurbiela złożyła się m.in.: „Błękitna Rapsodia” Georga Gershwina.  
    Chiemi Tanaka (Japonia) i Krzysztof Dziurbiel (Polska) wspólne koncertują od dwóch lat.  W październiku ubiegłego roku rozpoczęli studia w Akademii Muzycznej w Grazu. Występowali we Włoszech, Austrii i Polsce. Na swoim koncie mają  wiele nagród międzynarodowych konkursów muzycznych -  II nagroda na konkursie im. Marty Debelli w Grazu (I nagrody  nie przyznano, 2016),  II nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Città di San Donà di Piave” (kategoria fortapian na cztery ręce,  2017), I nagroda na XX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Val Tidone” (kategoria muzyka kameralna),  II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “ISCHIA” we Włoszech (kategoria duet na czerty ręce, I nagrody nie przyznano), II nagroda na konkursie nagrań Grand Prize Virtuoso w Salzburgu. 

(MK) fot. aut. 


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica