Brathanki - atrakcją V Festiwalu Biegowego.

Brathanki - atrakcją V Festiwalu Biegowego.
Jubileuszowy, piąty Festiwal Biegowy, największa tego typu impreza – za nami. Oprócz konkurencji biegowych, odbywały się koncerty. Gwiazdami wieczorów były formacje muzyczne „Brathanki” i „Lachersi”.

„Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi”, „W Kinie w Lublinie - Kochaj Mnie” oraz nowe kompozycje. To tylko niektóre hity folkowo – rockowej formacji „Brathanki”, które można było wysłuchać (5 września).
W ramach imprez kulturalnych towarzyszących Festiwalowi Biegowemu wystąpili także „Lachersi” oraz Zespół Tańca Artystycznego Minatury i „Butterfly Crew”.
*****
W ciągu trzech sportowych dni (5 – 7 września) zawodnicy uczestniczyli w kilkunastu konkurencjach biegowych od Biegu Przebierańców, mini maratonu dla dzieci, Biegu Kobiet na 600m i Biegu na 1 km, poprzez Życiową Dziesiątkę i Koral Maraton, aż do 100 kilometrowego Biegu 7 Dolin. Łączna długość wszystkich dystansów – ponad 250 kilometrów. W sumie wystartowało ok. 7 tyś. biegaczy.
    PZU Festiwal Biegowy jest wszechstronnym i różnorodnym wydarzeniem. Oprócz rywalizacji sportowych odbywają się m.in. Targi Sportowe, a także spotkania ze sportowcami. Przy okazji można wykonać badanie wydolności organizmu, dowiedzieć się jak trenować, by osiągać sukces. Wiele uwagi poświęca się osobom cierpiącym na cukrzycę oraz po zawale. W tym roku wśród nowości festiwalowego Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze znalazły się warsztaty dla początkujących i zaawansowanych biegaczy.  Impreza wspierana jest finansowo przez Województwo Małopolskie, w ramach projektu „Małopolska. I wszystko gra!”.
 
Małgorzata Kareńska fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica