Coolturalna jazda” młodych ludzi.

Coolturalna jazda" młodych ludzi.
Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji „Odkryj Tylicz” we współpracy z Urzędem Miejskim w Krynicy-Zdroju realizuje projekt „COOLturalna jazda”. Jego celem jest umożliwienie dostępu do szerokiej kultury dzieciom i młodzieży - uczestników świetlic środowiskowych Tylicza, Muszynki i Mochnaczki.

W ramach pierwszego kulturalnego wyjazdu do Krakowa, uczestnicy projektu zwiedzili komnaty, skarbiec i zbrojownię na Wawelu. Następnie w Teatrze Współczesnym obejrzeli spektakl „Wyspa Skarbów”. Uczestniczyli również w warsztatach teatralnych „Kuchnia aktorska”, podczas których wcielali się w role artystów.
   Uczestnicy projektu wezmą udział w 5 kulturalnych wyjazdach edukacyjnych do Krakowa, a także będą uczestniczyć w warsztatach teatralnych i filmowych. W planach jest jeszcze pięć kulturalnych wyjazdów, podczas których dzieci i młodzież obejrzą spektakle i wysłuchają koncertów w Filharmonii i Operze Krakowskiej, a także uczestniczyć będą w warsztatach muzealnych. Na zakończenie przygotują i zrealizują na przedstawienie teatralne i filmik dokumentujący ich „coolturalną” przygodę. Projekt dofinansowany jest przez Fundację PZU w ramach programu „Fundacja PZU z kulturą”.
 
oprac. (MK). fot UM Krynica - Zdrój. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica