Czerwone Gitary & IRA na krynickiej estradzie.

Czerwone Gitary & IRA na krynickiej estradzie.
Od 53 lat zespół Czerwone Gitary wzrusza publiczność w kraju i za granicą swoimi piosenkami. W Krynicy-Zdroju legendarna grupa wystąpiła (11 lutego) na estradzie Pijalni Głównej.
 
Wiele przebojów „Czerwonych Gitar” należy do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Już trzecie pokolenie śpiewa ich przeboje: „No bo ty się boisz myszy”, „Ciągle pada”, „Takie ładne oczy”, „Tak bardzo się starałem”, „Kwiaty we włosach”, „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Nie zadzieraj nosa”, „Matura”, „Dozwolone od lat 18” i dziesiątki innych.
    Pomimo zmian w pierwotnym składzie i nieco mniejszej aktywności od lat ’80 popularność grupy nie spada, co widoczne było w Krynicy-Zdroju. Podczas półtoragodzinnego koncertu w Pijalni Głównej bawił się zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie.
  Dzień wcześniej (10 lutego) na estradzie zagrał inny rockowy zespół – IRA. Publiczność usłyszała takie przeboje, jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas ich koncertów. 
    W maju 2016 ukazała się  płyt „MY”, którą promują single ”Powtarzaj to” i „Wymyśleni”. Premiera albumu zbiegła się z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej tej rockowej formacji. Na krążku znajduje się dziesięć energetycznych utworów.

(MK) fot. aut


 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica