Dramat barda ze Stratford Romeo i Julia w rytmie hip - hop.

Dramat barda ze Stratford Romeo i Julia w rytmie hip - hop.
Dwa zwaśnione rody, Montecchich i Capuletich. I zakazana miłość Romea i Julii - młodych ludzi, którzy z obu skonfliktowanych stron się wywodzą. Dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira , do którego nawiązywali twórcy  epoki romantyzmu na deskach sali koncertowej Pijalni Głównej. Premiera w wykonaniu Teatru Publicznego Gimnazjum im. Józefa Dietla w Krynicy - Zdroju odbyła się w piątek (22 lutego).

Napisany we wczesnym stadium kariery barda ze Stratford, należący do klasyki literatury dramat „Romeo i Julia” rozgrywa się w Weronie i Mantui. Sztuka ta jest uznawana za jedną z najlepszych historii miłosnych, jakie kiedykolwiek napisano..
     Kryniccy gimnazjaliści odeszli od klasycznego wystawienia spektaklu, wykorzystali współczesne stroje, a także sporo muzyki. W tym głównie hip - hop, będący kombinacją dwóch slangowych określeń – "hip" ("teraźniejszy", "obecny") i "hop" oznaczający specyficzny styl poruszania się. Stąd oryginalny taniec, rapowanie czyli wypowiadanie lub rytmiczne recytowanie rymujących się słów przy mocnym akompaniamencie,. To także specyficzny styl ubierania się t.j  bluzy dresowe, koniecznie z kapturem i adidasy młodych artystów.
     Sztukę reżyserowały: Agata Król Mirek i Paulina Adamcio, która również zajęła się scenografią. Oprawę muzyczną zapewnili: Szymon Maślanka (skrzypce), Klaudia Sontowska (keyboard) oraz Dominika Wilk (gitara), a obsługę techniczną - ks. Paweł Król.
 
Tekst i foto red. Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, wykorzystanie tekstu bez zgody autora zabronione

Komentarze

2013-02-27 12:41:41 - bla ip:176.111.26.39
Szekspir - pisarz epoki romantyzmu, o zgrozo może jeszcze romantyzmu angielskiego
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica