Familijny duet muzyczny: Maja i Andrzej Sikorowscy.

Familijny duet muzyczny: Maja  i Andrzej Sikorowscy.
W ramach IX Spotkań  z Kulturą Chrześcijańską w krynickim Kościele Zdrojowym zaśpiewali wczoraj (28 kwietnia) Maja (wokal) i Andrzej Sikorowscy( wokal, gitara). Hasłem tegorocznego festiwalu są słowa papieża bł. Jana Pawła II – „Tylko tworząc kulturę można ją zachować”

- Festiwal ma na celu szerzenie wartości chrześcijańskich, zbliżanie ludzi do dobra i piękna.  Od samego początku poświęciliśmy go bł. Janowi Pawłowi II, czyniąc patronem tego wydarzenia. Aby dziedzictwo, które nam przekazał nie zostało zapomniane.  – mówił ks. Bogusław Skotarek, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP. 
     Goście niedzielnego koncertu to - Andrzej Sikorowski, kompozytor, krakowski bard, gitarzysta i autor wielu niezapomnianych tekstów oraz jego córka - Maja, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej. Towarzyszył im na instrumentach klawiszowych i skrzypcach Michał Jurkiewicz. 
     Jak tłumaczą wykonawcy, zarówno tytuł albumu, jak i koncert - „Sprawa rodzinna” opowiada o nich samych oraz wzajemnych familijnych relacjach. - To, o czym śpiewamy dalekie jest od blichtru, szpanu, nie obliczone na tanią popularność. – mówi Andrzej Sikorowski, z wykształcenia filolog polski.
     Grupa „Pod Budą” wywodzi się z kabaretu o tej samej nazwie, który w latach 70. XX wieku działał przy krakowskiej Akademii Rolniczej. Na jej oryginalny i repertuar składają się autorskie kompozycje Andrzeja Sikorowskiego (muzyka i teksty) i Jana Hnatowicza (muzyka). W 2003 roku do zespołu dołączyła Maja Sikorowska (voc). "Ballada o ciotce Matyldzie", "Bardzo smutna piosenka retro" (znanej też jako Kap, kap – płyną łzy), "Kraków, Piwna 7", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa" (w duecie z Grzegorzem Turnauem), "Rozmowa przez ocean", "To już było" i "Tokszoł" - to tylko niektóre przeboje, które wylansował Andrzej Sikorowski. Jego piosenki wykonywali m.in. Maryla Rodowicz, Gayga, Danuta Rinn i Grzegorz Turnau. 

Tekst red. Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica