Festiwal im. Jana Kiepury ze wsparciem Ministerstwa Kultury!

Festiwal im. Jana Kiepury ze wsparciem Ministerstwa Kultury!
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński dofinansuje trzy kolejne edycje Festiwalu im. Jana Kiepury kwotą 1 200 000 złotych. To kulturalne wydarzenie należy do najstarszych w Polsce. Jego pomysłodawcą był Stefan Półchłopek, a założeniem - pamięć o wybitnym polskim tenorze.

Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy - Zdroju popularność zawdzięcza światowej sławy śpiewakom i bogatemu programowi, uwzględniającemu różne gatunki śpiewu. Patron festiwalu był bowiem artystą wszechstronnym. Występował w operach, operetkach, ale także filmach, gdzie śpiewał popularne piosenki.
   Przez wiele lat gospodarzem wydarzenia był Bogusław Kaczyński (1942- 2016), pianista, publicysta muzyczny i konferansjer, a także wielki miłośnik muzyki poważnej i opery. Zaprzyjaźniony z wieloma gwiazdami ze świata muzyki klasycznej, chętnie o nich opowiadał. Prowadził m.in. wieloletnią korespondencję z Marthą Eggerth, wdową po Janie Kiepurze. O swoich muzycznych pasjach pisał liczne książki. Chętnie spotykał się też z czytelnikami, również podczas festiwalu.
  Tegoroczna edycja 52. Festiwalu im. Jana Kiepury otrzyma wsparcie finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - To świetna wiadomość, bardzo dziękujemy Panu Premierowi Piotrowi Glińskiemu za tak znaczące dofinansowanie Festiwalu. – mówi Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju - Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszę się, iż ta niezwykle ważna dla naszego miasta – ale i całego kraju – impreza, będąca hołdem dla naszego słynnego rodaka, znalazła ponownie uznanie w oczach Pana Premiera. Wniosek złożony przez burmistrza uzdrowiska został oceniony bardzo wysoko.
 
(MK) fot aut.
 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica