Festiwal Osobowości. Radio RDN Nowy Sącz - czwarty rok na antenie.

Festiwal Osobowości. Radio RDN Nowy Sącz - czwarty rok na antenie.
Z okazji czwartego roku na antenie, rozgłośnia RDN Nowy Sącz zaprosiła słuchaczy na odsłonę Małopolskiego Festiwalu Osobowości – imprezę, prezentującą interesujące postaci tworzące w Małopolsce (lub stąd pochodzące).

RDN Nowy Sącz jest nowoczesnym radiem. W programie można posłuchać najważniejszych informacji z regionu. Jest też dużo muzyki. Nadawanie programów rozpoczęło 5 września 2011 roku.
    Z okazji czwartego roku istnienia, rozgłośnia zaprosiła słuchaczy na odsłonę Małopolskiego Festiwalu Osobowości – imprezę, prezentującą interesujące postaci tworzące w Małopolsce (lub stąd pochodzące). - Małopolska jest bogata kulturą lokalną, tożsamością i aktywnością obywatelską. W społecznościach wiejskich działają koła gospodyń i zespoły regionalne. Nie do przecenienia jest także aktywność ochotniczych straży pożarnych. Różnorodność i bogactwo kulturowe zwyczajów jest tym, z czego Małopolska słynie" – powiedział Leszek Zegzda, członek ZWM. Przy okazji zaprosił na pierwszy Kongres Kultury Regionów, który odbędzie się w dniach 22 - 24 września w Nowym Sączu. Jego zdaniem wyjątkowość Małopolski potwierdza rosnąca liczba turystów odwiedzających region. – "W ubiegłym roku Małopolskę odwiedziło ponad 13 mln turystów. Jesteśmy absolutnym liderem".
     Wieczorem, do wspólnej zabawy zaprosił duet aktorów złożony z Artura Barcisia i Cezarego Żaka, znanych z seriali: „Miodowe lata” i „Ranczo”. Goście festiwalu skorzystali z porad udzielanych w strefie zdrowia, sportu i urody. Nie zabrakło też konkursów z cennymi nagrodami.

(MK). Fot. WM.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, informacja prasowa WM

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica