Hubertus Krynicki - dwudniowe "Święto Kultury Myśliwskiej"

Hubertus Krynicki -  dwudniowe "Święto Kultury Myśliwskiej"
Święto kultury myśliwskiej. Pod takim hasłem (7-8 października) w Krynicy-Zdroju obchodzono VI Hubertusa Krynickiego – święto myśliwych i leśniczych. Wydarzeniu towarzyszył jarmark rękodzieła, wyrobów i produktów lokalnych.
 
Pierwszego dnia Hubertusa Krynickiego rozegrano zawody w sześcioboju myśliwskim o „Kryształowy Puchar Burmistrza Krynicy-Zdroju”. Po południu w Kościółku Parkowym p.w. Przemienienia Pańskiego odprawiona została msza myśliwska za śp. Piotra Paska, autora książki „Ze strzelbą przez życie – wspomnienia krynickich myśliwych”. Następnie odsłonięto po renowacji figurę jelenia w Parku Zdrojowym
   Drugi dzień rozpoczęła msza świętą odprawiona w intencji leśników i myśliwych, przy asyście sztandaru Okręgowej Rady Łowieckiej w Nowym Sączu oraz wielu sztandarów kół łowieckich i nadleśnictw, mających siedzibę na tym terenie. Po nabożeństwie poczty sztandarowe, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Nawojowej przemaszerowały na Deptak. W pochodzie uczestniczyły władze miasta, parlamentarzyści Ziemi Sądeckiej, członkowie kół łowieckich, a także osoby zainteresowane kulturą myśliwską.
    Po części oficjalnej licznie zgromadzeni kuracjusze, turyści i mieszkańcy Krynicy mieli okazję obejrzeć pokazy ptaków drapieżnych i psów myśliwych oraz wysłuchać  koncertów, jak też pokrzepić się potrawami i wyrobami z dziczyzny. Wydarzeniu towarzyszył jarmark rękodzieła, wyrobów i produktów lokalnych.

(MK) fot. aut.

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica