Joanna Kulig - Kornelia w "Chopin musi umrzeć"

Joanna Kulig - Kornelia w "Chopin musi umrzeć"
„Czerwony dywan” w telewizji śniadaniowej rozpoczęła grając utwór Fryderyka Chopina na fortepianie. Aktorka Joanna Kulig, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia  imienia tego wielkiego polskiego kompozytora w Krynicy – Zdroju. Natomiast ostatnio wcieliła się w postać Korneli w spektaklu muzycznym „Chopin musi umrzeć”, który łączy elementy komiksu scenicznego. Premiera odbyła się 12 kwietnia w warszawskim Teatrze Palladium.

- „To trochę osobisty dla mnie spektakl. – wyznaje Joanna Kulig. – „Zabawna historia, w której można zadać sobie wiele pytań. W wyniku eksperymentu naukowego Chopin znów jest żywy. Trafia do świata, w którym funkcjonują wielkie korporacje, media i celebryci. W związku z tym rodzi się pytanie, czy kompozytor przeżyje tę konfrontację? Nagle jego artyzm zostaje wystawiony na sprzedaż. Wszyscy zainteresowani są niekoniecznie jego talentem, ale np. kobietami w jego życiu. Kim jest dla niego Kornelia? Każdy próbuje go wykorzystać. 
     „Chopin musi umrzeć” pokazuje XIX wiecznego kompozytora we współczesnym świecie. Jego pojawienie się w XXI wieku powoduje ogromne zamieszanie. Każda stacja radiowa chce się na ten temat wypowiedzieć. Konserwatyści i media nie kryją oburzenia, a rząd osiąga sukces. Etycy załamują ręce, zaś specjaliści od reklamy i producenci telewizyjni są zachwyceni. Wreszcie coś się dzieje! Jaki będzie finał tej historii? Widz zostaje wciągnięty w wir niesamowitych zdarzeń. Londyńska premiera spektaklu odbędzie się 20 kwietnia.

Tekst red. Małgorzata Kareńska

Reżyseria: Marcin Wrona
W rolach głównych:
Chopin: Wojciech Mecwaldowski, Paweł Domagała
Kornelia: Joanna Kulig
Apolonia: Małgorzata Foremniak, Agnieszka Wosińska
George Sand: Katarzyna Groniec
Yolla: Olga Bołądź
Albert: Janusz Chabior
Kuba : Mikołaj Roznerski
Scenariusz: Wojciech Saramonowicz
Scenografia: Anna Wunderlich/Agata Przybył
Choreografia: Kaya Kołodziejczyk.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Teatr Palladium

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica