Joanna Kulig: mądra, utalentowana & zjawiskowa.

Joanna Kulig: mądra, utalentowana & zjawiskowa.
Joanna Kulig to wszechstronnie utalentowana aktorka filmowa i teatralna, pochodząca z Muszynki. Potrafi wcielić się w postać komediową, ale i dramatyczną. Od 5 września widzowie telewizyjnej „Dwójki” śledzą losy granej przez nią Igi w serialu „O mnie się nie martw”.

Amerykański dziennik „San Francisco Chronicle” uznał trzydziestoletnią Joannę Kulig za jedną z najbardziej atrakcyjnych aktorek 2012 roku. W prestiżowym rankingu polska gwiazda głosami internautów znalazła się tuż obok Moniki Bellucci i Penelope Cruz. W ubiegłym roku została nominowana m.in. do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
   Potrafi zagrać rolę zarówno komediową, jak i dramatyczną. Na swoim koncie ma wiele znakomitych ról. Zagrała między innymi w filmie Małgorzaty Szumowskiej „Sponsoring”, który był pokazywany w najlepszych paryskich kinach. Od września można oglądać ją w roli Igi Małeckiej w serialu „O mnie się nie martw”(TVP2). Gra w nim bezrobotną rozwódkę z dwójką dzieci. Pracuje również nad filmem "Discopolo", w którym wciela się w gwiazdę tego rodzaju muzyki.
    Wszechstronnie utalentowana i wykształcona, także muzycznie. Ukończyła Wydział Wokalno – Estradowy krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Karierę artystyczną rozpoczęła od udziału w „Szansie na sukces” (1998). Wygrała odcinek śpiewając piosenkę Grzegorza Turnaua. W ubiegłym roku zagrała rolę tytułowej Hanki, w spektaklu muzycznym Teatru Telewizji (reż. Borysa Lankosza) „Pamiętnik Pani Hanki” Spektakl powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Jerzego Wasowskiego.

Małgorzata Kareńska fot. aut

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica