Konkurs kulinarny, degustacje, koncerty & zabawa ludowa w Tyliczu.

Konkurs kulinarny, degustacje, koncerty & zabawa ludowa w Tyliczu.
     Wczoraj (29 czerwca) na tylickim stadionie do późnej nocy rozlegała się muzyka. Po oficjalnych jubileuszowych uroczystościach, które odbyły się do południa w kościele pw. Imienia Maryi oraz Apostołów śś. Piotra i Pawła, rozpoczęły się imprezy towarzyszące. 

     "Współorganizatorem obchodów 400 lecia odnowienia praw miejskich oraz imprez towarzyszących są Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne, które działają od ponad dziecięciu lat. Nie tylko goszczą gości, podejmują ich wyśmienitym jedzeniem, ale także promują Tylicz np. podczas rozmaitych targów. - mówi Jan Smoleń, przewodniczący koła tylickiego Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych.
     Po południu najpierw rozstrzygnięto konkurs kulinarny, w którym nie było pokonanych! Wszystkie regionalne dania były równie wyśmienite, o czym można było się przekonać podczas degustacji. Smakołyki, wśród których nie zabrakło tradycyjnego smalcu, kapusty z grochem i pierogów, przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Tylicza i sąsiednich sołectw. Przy okazji można było podziwiać wyroby rękodzielnictwa artystycznego z drewna. Przedstawiały one wizerunki m.in. Chrystusa, Świętej Rodziny, Matki Bożej z Dzieciątkiem i Aniołki.
     O godz. 17. na scenie wystąpił zespół regionalny „Siklawa” z Zakopanego, a następnie w barwnym popisie taneczno - muzycznej zaprezentowała się grupa „Dolina Popradu” z Piwnicznej. Na zakończenie była zabawa ludowa na świeżym powietrzu dla wszystkich.
 
(Red. M) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica