Krynica: Mieczysław Święcicki, stare rosyjskie romanse & opowieści.

Krynica: Mieczysław Święcicki, stare rosyjskie romanse & opowieści.
    Krynica jest najpiękniejszym miastem na świecie”. – zauważył Mieczysław Święcicki, pieśniarz i aktor. Legenda i współtwórca krakowskiej Piwnicy pod Baranami” wyjaśnił, dlaczego – „Kiedy w 1956 roku zachorowałem na gardło, moja profesorka poleciła mi to uzdrowisko. Wyleczyłem się i nigdy potem już nie chorowałem”. 

     11 lutego (piątek) Mieczysław Święcicki wystąpił z koncertem w krynickiej Pijalni Głównej. Wyjątkową jego atmosferę podkreśliła scenografia, na którą złożyły się prywatne rekwizyty artysty, a więc stary wieszak z wymiętym płaszczem, kapelusze, apaszki oraz kosz kwiatów. Bard piosenki literackiej na scenie pojawił się w tużurku, w meloniku na głowie. Zaśpiewał stare cygańskie i rosyjskie romanse, głównie z repertuaru Aleksandra Wertyńskiego. Wśród nich nie zabrakło „Madame Irene” i „Stepu Mołdawiańskiego”. Piosenki przeplatały barwne opowieści, anegdoty i ciekawostki z życia artysty, a także historii najsłynniejszego powojennego kabaretu. W latach pięćdziesiątych młodzi wówczas artyści Piwnicy pod Baranami kpili z władzy, piętnowali jej przywary i głupotę.
     Oprócz Mieczysława Święcickiego na estradzie wystąpił Marek Jasicki, aktor i wieloletni przyjaciel artysty, który zaprezentował wybrane monologi kabaretu. Na fortepianie artyście akompaniował Paweł Bieńkowski.

(M)
 
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica