Krynica Źródłem Kultury - Maciej Maleńczuk na otwarcie

Krynica Źródłem Kultury - Maciej Maleńczuk na otwarcie
Już po raz piąty krynicka Pijalnia Główna staje się zimowym, muzycznym centrum południowej Polski za sprawą piątej edycji cyklu Krynica Źródłem Kultury. Festiwal został oficjalnie otwarty 12 stycznia przez prezesa Pijalni Głównej Wiesława Pióro, burmistrza Piotra Rybę i dyrektora muzycznego Jana Malskiego.

Przed gwiazdą wieczoru, na scenie zaprezentowali się półfinaliści towarzyszącego cyklowi Festiwalu Supportów, który od trzech lat pomaga młodym zespołom w rozwijaniu muzycznych karier. Sześć składów z całej Polski zagrało po jednym utworze autorskim oraz jednym, wybranym, coverze wybranego małopolskiego artysty.

     Koncert Macieja Maleńczuka, pod umownym tytułem „Maleńczuk plays Młynarski”, składał się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich zgromadzona w Pijalni Głównej publiczność usłyszała najpopularniejsze utwory Maleńczuka - zarówno te pochodzące ze streetowego okresu jego twórczości, jak również z repertuaru Pudelsów. Pojawiły się „Pan Maleńczuk”, „Miasto Kraków”, „Fajnie”, czy „Tango Libido”.
     W drugiej części do Maleńczuka dołączyli towarzyszący mu muzycy - Marek Piątek, Wiesław Jemioł i Dominik Wywrocki. Znane, i nieco mniej znane, piosenki Wojciecha Młynarskiego zabrzmiały w jazzowych, akustycznych brzmieniach, z towarzyszeniem perkusji, gitary akustycznej i kontrabasu. Wśród 12 zaprezentowanych utworów znalazły się między innymi „W co się bawić”, „Jeszcze w zielone gramy”, „Szajba”, „Co by tu jeszcze”, czy „Absolutnie”.

W miesiącu styczniu i lutym na scenie Pijalni Głównej pojawią się jeszcze: Lady Pank, Happysad, IRA, Dawid Podsiadło, Paweł Domagała, Kult, Margaret, Lao Che, Kabaret Hrabi, Dżem, Ania Dąbrowska, Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny.

MTV 24 Andrzej Gulewicz
Źródło: Especto
Zdjęcia - Grzegorz Korzec.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica