Łabowa: mieszkańcy powitali nadchodzącą jesień.

Łabowa: mieszkańcy powitali nadchodzącą jesień.
Wczoraj (14 września) w Łabowskim Parku mieszkańcy gminy tańcem i śpiewem powitali nadchodzącą, nową porę roku. „Jesień Łabowska” stała się również okazją do posadzenia młodych drzewek.

Plenerowa impreza „Jesień Łabowska” korzeniami sięga trzydziestu lat wstecz. Jest okazją do zaprezentowania dorobku kulturalnego zespołów działających w gminie. Tegoroczna edycja odbyła się w Łabowskim Parku (Tukana). W programie znalazły się występy wokalistów, tancerek oraz zespołów łabowskiego Gminnego Ośrodka Kultury.
    Gościnnie wystąpił regionalny zespół „Piątkowioki”. Barwny program obejmuje tańce, śpiewki, zwyczaje oraz obrzędy ludowe Lachów Sądeckich. Grupa prezentuje także wiązanki tańców i pieśni innych południowych regionów, którymi się zauroczyła. Są to tańce Lachów Szczyrzyckich, polskiego Spisza, górali Skalnego Podhala oraz Krakowiaków.
  Na scenie zaprezentował się również słowacki duet wokalny Sarka Lenkova i Katka Lehoncakowa. Tradycyjnie Biblioteka w Łabowej przygotowała Loterię Fantową. Były zjeżdżalnie, kula do zorbingu i inne atrakcje dla dzieci. Nie zabrakło punktów gastronomicznych. Łabowską Jesień prowadził Jerzy Chronowski, kierujący Gminnym Ośrodkiem Kultury od 1986 roku.

Małgorzata Kareńska fot. aut.


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica