Mehoffer na Mogilskim 2014 ( od 6.IX-13.IX ) poleca : MTV24.tv / Małopolskie.tv

Mehoffer na Mogilskim  2014  ( od 6.IX-13.IX )  poleca : MTV24.tv / Małopolskie.tv
6-13.IX. Kraków
Zbliża się kolejna edycja akcji „Ozdabiamy Rondo Mogilskie”, w ramach której krakowianie ułożyli we wrześniu 2012 r. i w czerwcu 2013 r. ponad 110 mkw. kamiennej mozaiki.
Inspiracją dla tegorocznej edycji dla pomysłodawców przedsięwzięcia, projektanta Lubosza Karwata oraz Małgorzaty Jantos, była twórczość Józefa Mehoffera jednego z najbardziej wyrazistych przedstawicieli Młodej Polski, podobnie jak w poprzednim roku dzieła Stanisława Wyspiańskiego.– Mozaika o powierzchni około 80 mkw. zostanie ułożona w sąsiedztwie już istniejących – mówi Lubosz Karwat. – Wzór również będzie podobny do tego, który układaliśmy w poprzednich latach. Mehoffer był przyjacielem Wyspiańskiego, ich twórczość łączy wiele podobieństw. Po raz kolejny sięgniemy po roślinne i abstrakcyjne wzory w typowej dla secesji formie – opowiada.
Układanie mozaiki rozpocznie się 6 września i potrwa do 13 września. Każdy chętny może uczestniczyć, codziennie w godzinach od 9:00-17:00, samodzielnie tworząc fragment mozaiki pod bacznym okiem projektanta
Celem przedsięwzięcia , tak jak w latach poprzednich, jest zaangażowanie mieszkańców miasta oraz turystów odwiedzających Kraków, którzy zwykle przemykają chodnikami węzła komunikacyjnego, jakim jest Rondo Mogilskie. W 2012 r. wzięło w nim udział około 1000 osób, a rok później ponad 2000 osób. Wśród elementów, które ułożą w kamiennej mozaice, będzie typowa dla twórczości Józefa Mehoffera ważka. Ta na rondzie może osiągnąć rozmiary nawet 1,5 na 1 m.
Kolejnym akcentem będzie umieszczenie na Rondzie Mogilskim mozaikowego portretu Mehoffera wzorowanego na jego autoportrecie.
Organizatorami akcji są: Pracowania Lubosza Karwata, Urząd Miasta Krakowa, Rada Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Ogrody Sztuki.
Sponsorami akcji zostali:
Paradyż Ceramika, Rogala, Makita, Tenax, mozaikoholik.pl
Partnerzy akcji to:
Gazeta wyborcza, ZIKIT, LUXUS PORTAL, Grupa Sześciu, MTV 24, LOCAL LIFE, Małopolskie TV, ANTYRADIO. KIJÓW.CENTRUM, NASZE MIASTO, Nowy Kamieniarz, Ratujemy mozaiki.

 Materiał  prasowy 
Opracował  : Music Media Press dla  MTV24.tv / Małopolskie.tv 


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica