MTV24.TV Poleca : Nie patrzmy na sprzedaż nieruchomości jak na jednorazową przygodę

MTV24.TV Poleca : Nie patrzmy na sprzedaż nieruchomości jak na jednorazową przygodę
Nie patrzmy na sprzedaż nieruchomości jak na jednorazową przygodę

Joanna Preisner, współautorka książki „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować” opowiada o idei jej powstania. Zdradza czym jest zmysł sprzedaży a także odkrywa tajniki, jak skutecznie i bez większych problemów sprzedać swoje mieszkanie. Patronat medialny nad książką objęła telewizja MTV24.TV.Książka to dziś mało dochodowy interes. Co zatem spowodowało, że postanowiliście napisać "Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować"?

Nasza książka nie jest projektem komercyjnym i spełnieniem finansowych założeń. Kiedy podjęliśmy decyzję o jej napisaniu nie kierowaliśmy się chęcią zarobienia określonej kwoty pieniężnej. W całym tym założeniu chodziło o możliwość podzielenia się zdobytą wiedzą z innymi. Lata doświadczeń, które przeżyliśmy w branży nieruchomości uruchomiła w nas potrzebę przelania ich na kartki papieru. Postanowiliśmy, że jest to odpowiedni czas do tego aby podzielić się z innymi naszą wiedzą. My też kiedyś startowaliśmy w tej branży, popełnialiśmy błędy i uczyliśmy się każdego dnia nowych rzeczy. Dlaczego nie mielibyśmy oszczędzić niejednej duszy zmartwień wynikających z takiej pracy lub całkiem po prostu wskazać pomysł na życie, którym można się cieszyć ?

Jakie zagadnienia podejmujecie w swojej debiutanckiej książce? 

W książce poruszone są zagadnienia, które napotka każda osoba która podejmie decyzję o zmianie miejsca zamieszkania. Sprzedaż nieruchomości mieszkaniowej wiąże się z wieloma problemami, potrzebą podjęcia stanowczych decyzji czy całkiem po prostu przygotowaniem planu działania, który konsekwentnie będzie realizowany w całym procesie sprzedaży. Poczynając od podjęcia świadomej decyzji o sprzedaży, poprzez skonstruowanie odpowiedniej formy ogłoszenia oraz pytań jakie może zadać potencjalny klient podczas wizyty w mieszkaniu staramy się przedstawić punkt po punkcie cały proces. Wszystkie zagadnienia poruszone w lekturze są skierowane tak naprawdę do każdego kto ma ochotę rozpocząć przygodę ze sprzedażą mieszkania. I chodzi tutaj zarówno o osoby, które chcą zainwestować w rynek mieszkaniowy i wyciągać z niego korzyści finansowe jak i ludzi, którzy całkiem po prostu planują zmienić miejsce zamieszkania. Chodzi o zwykłego człowieka, który tak jak my kilkanaście lat temu startuje i potrzebuje pozyskać wiedzę jak się do tego wszystkiego zabrać.

Co było najtrudniejszego w jej pisaniu?

Wiedza, którą zdobyliśmy na przestrzeni kilkunastu lat sprawiła, że chcieliśmy w książce przekazać bardzo dużo zagadnień. Wybór najistotniejszych, które będą mogły w pełni zobrazować problematykę sprzedaży mieszkania, był najtrudniejszy. Nie chcieliśmy aby nasze doświadczenia były niekończącą się opowieścią ale zbiorem najważniejszych tematów. Biorąc pod uwagę absolutny brak czasu, który w obecnych czasach jest na porządku dziennym, stwierdziliśmy, że nasz przewodnik po procesie obrotu nieruchomością mieszkaniową musi przekazać maksymalną wiedzę w możliwie jak najkrótszej i najprostszej formie. Zagadnienia, z którymi my zmagaliśmy się niejednokrotnie w przeszłości sprawiły, że za cel postawiliśmy sobie przekazanie wiedzy w jasny, przejrzysty i zrozumiały dla każdego sposób.

Czy jest jakaś skuteczna metoda i konkretne zasady, które pozwolą nam w miarę szybko i bez problemu sprzedać swoje mieszkanie?

Złoty środek nie istnieje ale możemy się świadomie i dobrze przygotować do procesu sprzedaży, a tym samym skutecznie doprowadzić do zamknięcia transakcji. Działać profesjonalnie, świadomie i według ściśle określonego planu. Nie możemy podchodzić do sprzedaży mieszkania chaotycznie i niedbale. Jakość naszych działań ma wpływ na to jak odbierają nas inni i czy chcą z nami współpracować. Nie patrzmy na sprzedaż nieruchomości jak na jednorazową przygodę, bo przez pryzmat tej jednej sytuacji będziemy budowali wizerunek sprzedawcy na długie lata. Nieważne w jakiej branży. Dzisiaj będziemy sprzedawać nasz dom, jutro kilka mieszkań a za kilka lat całe osiedla. Ważne abyśmy działali profesjonalnie i świadomie. Rozpisanie harmonogramu umożliwi osiągnięcie określonej ceny i nie poddawanie się grze kupującego.

Czy istnieją tzw. "zmysły w sprzedaży" ?

Istnieją zmysły, które mają ogromny wpływ na sprzedaż. I nie jest tu ważna branża w jakiej się poruszamy. Od setek lat trwają badania nad procesem działania zmysłów. Wielkie koncerny gastronomiczne walczą o każdego klienta i prześcigają się z pomysłami w zastosowaniu bodźców, które skłonią klienta do zakupu danego produktu. Tak samo jest z nieruchomościami. Każdy człowiek widzi, słyszy, czuje i dotyka. Jak sprawić żeby te bodźce zadziałały w procesie sprzedaży mieszkania? Oczywiste a jednak tak niedocenione mogą w pełni zostać zastosowane w każdym przypadku . Wielu osobo wydaje się, że to niemożliwe? Każdy jeden zmysł poruszyliśmy na kartach książki. W prosty i łatwy sposób możemy sprawić, że staniemy się mistrzami marketingu sensorycznego.

Czy przywiązanie do nieruchomości pomaga czy przeszkadza przy sprzedaży mieszkania? 

W tym zakresie jest pewna dwutorowość. Przywiązanie do nieruchomości może pomóc w momencie robienia analizy mieszkania. Skoro przygotowujemy ogłoszenie o sprzedaży to będziemy się kierować wyeksponowaniem atutów, które dla nas są bardzo istotne i zapewniają pewien komfort życia w nim. Skoro dla nas są atutami to również dla potencjalnego klienta będą. Wiemy również o jego wadach i możliwościach ich zniwelowania . To my wiemy najlepiej jak przedstawić mieszkanie aby klient był nim zainteresowany. Druga strona sytuacji i przywiązania emocjonalnego jest na tyle niekomfortowa, że sprzedawca często nie jest w stanie dokonać rzetelnej wyceny nieruchomości i wskazać niedogodności jakie posiada. Na łamach książki przedstawiliśmy jak radzić sobie z przywiązaniem do mieszkania i w jaki sposób podejść do niego jak do produktu a nie domu.

Ruszacie z warsztatami dla deweloperów. Tych początkujących... Cóż to za projekt i do kogo kierowany?
Nasz nowy projekt powiązany jest bezpośrednio z książką „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować”. To ona otwiera cykl warsztatów na których chcemy podzielić się naszą wiedzą z innymi. Warsztaty będą skierowane do osób, które zaczynają się poruszać po rynku nieruchomości lub już na nim funkcjonują ale nie mają utorowanej strategii działania. Zakres informacji, który zawiera harmonogram spotkań jest bardzo szeroki. Nie będą to standardowe szkolenia, które mają przekazać tylko i wyłącznie pewien zakres wiedzy, ale przede wszystkim zbudować możliwość podzielenia się zdobytymi doświadczeniami wszystkich uczestników. Warsztaty będą się opierały na tworzeniu niewielkich grup, bo tylko w taki sposób uczestnicy będą mogli wynieść bardzo szeroki zakres wiedzy i możliwości. Istnieje na rynku wiele podobnych produktów jednak niewiele z nich jest stworzonych na podstawach prawdziwej wiedzy i praktyki. A my właśnie na takich fundamentach budujemy ten projekt. Pierwsze warsztaty odbędą się w Warszawie początkiem roku i nie ukrywamy, że na chwilę obecną mamy już sporo zgłoszeń. Cieszy nas to niezmiernie, bo jest to potwierdzenie tego, że ludzie wiedzą co robimy i że robimy to z pasją.

Kiedy premiera książki i gdzie ją będzie można nabyć? Będzie wersja audiobooka? 

Premiera książki zaplanowana jest na 10 października w siedzibie naszej firmy w Rzeszowie. Nie wyobrażaliśmy sobie żeby miała odbyć się gdzie indziej bo to miejsce, które powstało z naszej ciężkiej pracy. Chcemy żeby wszyscy wiedzieli, że książka która powstała została stworzona przez osoby świadome tego czym się zajmują i wyciągają z tego wiele przyjemności. Jesteśmy dumni z tworzenia projektów i z tego że są one realizowane a nie czekają na swoją kolejkę gdzieś głęboko w szufladzie. Cieszymy się tymi miejscami i dlatego ZIG ZAK HOUSE został wybrany na premierę naszej książki. Kolejne spotkanie promujące książkę odbędzie się w Warszawie. To efekt dużego zainteresowania naszą lekturą co nas niezmiernie cieszy. Książka będzie również dostępna jako audiobook oraz e-book. Musimy iść z postępem czasu. Chcemy trafić również do młodych ludzi a oni korzystają już z elektronicznych przekaźników.

Autor : Fonomedia Group   dla  MTV24.TV
Media Patronat : MTV24.TV  , FONOMEDIA GROUP

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica