Muszyna. Na X festynie "Otwórz serce" zebrano ponad 10 tyś zł

Muszyna. Na X festynie "Otwórz serce" zebrano ponad 10 tyś zł
W muszyńskim amfiteatrze „Zapopradzie” odbyła się (29 lipca) X jubileuszowa edycja Festynu Rodzinno – Integracyjnego „Otwórz serce” połączona z akcją charytatywną. Zebrano ponad 10 tyś 500 zł., które  wesprą rehabilitację osób niepełnosprawnych oraz leczenie ciężko chorej 7. letniej Kasię z Powroźnika.
 
Głównym celem Festynu Rodzinno – Integracyjnego jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób niepełnosprawnych, pragnących żyć normalnie. - Ideą powołania Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie było zaktywizowanie osób niepełnosprawnych zarówno ruchowo, jak i społecznie. W 2008 roku z potrzeby serca powołaliśmy Stowarzyszenie „Sposób na Życie”. Obie te organizacje udzielają wsparcia naszym podopiecznym i mogą refundować turnusy rehabilitacyjne i rehabilitację. Stąd takie akcje, jak „Otwórz serce.” - mówi Maria Żuchowicz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie. - W tym roku zebrane środki wesprą ciężko chorą, 7 letnią Kasią z Powroźnika, która potrzebuje łóżka dostosowanego do jej niepełnosprawności. Wesprą również finansowo turnusy rehabilitacyjne podopiecznych POW. Pogoda i frekwencje dopisały, ktoś czuwa z góry nad nami!”
   W programie X edycji Festynu Rodzinno - Integracyjny „Otwórz serce” znalazły się występy zespołów regionalnych, kiermasz domowych wypieków i prac podopiecznych POW, gry i zabawy dla wszystkich zainteresowanych.
   Na scenie amfiteatru Zapopradzie zaprezentowały się grupy wokalne i taneczne: „Muszyniacy”, „Freaks” oraz uczestnicy zajęć POW, którzy przygotowali między innymi zabawne przedstawienie „Królewna Wybrednisia” . Nie zabrakło bajkowej mody dla dzieci, pokazów motocyklowych i zasad udzielania pierwszej pomocy, malowania twarzy Niewątpliwie atrakcją było zaproszenie na „Otwórz serce” uczestników Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” z Indonezji i Łoniowej (Polska).  Aukcję  przedmiotów podarowanych przez darczyńców i prac wykonanych przez uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia prowadził Jerzy Majka, przewodniczący Rady Miasta.
    Organizatorzy: Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie oraz Stowarzyszenie "Sposób na życie”. Patronat honorowy: Marek Pławiak, starosta Powiatu Nowosądeckiego oraz Jan Golba, burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.
 
(MK) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica