Ogrody Sensoryczne - atrakcja turystyczna Muszyny.

Ogrody Sensoryczne - atrakcja turystyczna Muszyny.
Ogrody Sensoryczne są malowniczo położone na niewielkim wzniesieniu, stanowią jedną z wielu atrakcji uzdrowiska Muszyna. Roztacza się stąd widok  na Dolinę Popradu i miasto. 

Park Zdrojowy "Zapopradzie" składa się ze specyficznych ogrodów: zapachowego, wzrokowego i smakowego. Są w nim alejki spacerowe, sztuczne stawy, kaskady na strumieniu, ławeczki i stylowe latarnie, a także zestawy urządzeń do ćwiczeń ruchowych.
    Z platformy widokowej w kształcie koła osadzonej na specjalnym nasypie roztacza się malowniczy widok na rzekę i panoramę miasteczka z Beskidem Sądeckim w tle. Specjalny podest umożliwia wjazd osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich.
    Inwestycja kosztowała ponad 6 i pół miliona zł, w tym wartość dofinansowania wyniosła niemal 5 mln. zł. Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
     W 2010 na "Zapopradziu" powstało Centrum Rekreacyjno - Sportowe im. burmistrza Waldemara Serwińskiego - inicjatora rewitalizacji tej części Muszyny. Składa się z amfiteatru, pijalni wód mineralnych, placu zabaw oraz kompleksu odkrytych basenów. Uzupełnieniem tych obiektów są ścieżki spacerowe i rowerowe.

(MK) fot. aut. 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica