Regietów. Spęd koni huculskich na sezon zimowy.

Regietów. Spęd koni huculskich na sezon zimowy.
Dzień koniarza to niezapomniane wydarzenie, które od kilku lat gości w Regietowie. Składa się z kilku części, wśród których najważniejszy jest spęd koni huculskich z pastwisk w doliny na sezon zimowy .
 
VI Dzień Koniarza rozpoczął spęd ponad stu koni  z pastwisk do Stadniny Koni Huculskich w Regietowie. Każdego roku to niezapomniane wydarzenie ma uroczystą oprawę. Uczestniczą w nim miłośnicy koni z regionu, ale i całej Polski, którzy jadą bryczkami. Natomiast na czele znajdują się jeźdźcy w siodle, nadzorujący spęd.
    Następnym punktem programu był „Hubertus” czyli konna pogoń za lisem tj. jeźdźcem, który miał przytroczoną do sidła „lisią kitę”. W gonitwie uczestniczyło 50 jeźdźców w siodle, pozostali z bryczek oglądali widowisko. Dzień zakończył "Bal koniarza" w Karczmie „Huculanka”, podczas którego odbyła się aukcja obrazów oraz fotografii.
   Organizatorem Dnia Koniarza są Kombinat Rolny Kietrz Sp.z o.o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie oraz Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” działający przy SKH „Gładyszów”.
 
(MK) fot. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica