Rodzinny Festyn Czytelniczy. Dzieci kochają książki

Rodzinny Festyn Czytelniczy. Dzieci kochają książki
Babcia Grunią czyli Edyta Zarębska, autorka książek dla najmłodszych, a także  rodzinny turniej czytelniczy „Poszukiwacze książek”, „Familijne malowanie najdłuższej ilustracji bajkowej”, oraz słuchanie bajek w „Domku Książkowej Królewny” znalazły się w programie Rodzinnego Festynu Czytelniczego, który odbył się w sobotę (13 kwietnia) w Pasażu Krynickim.

- "Spotkania z dziećmi dodają energii i chęci do pisania następnych coraz ciekawszych, piękniejszych bajek. – wyznaje Edyta Zarębska, która jest autorką m.in. „Moje ulubione dobranocki”, „365 bajek na dobranoc”, oraz „Mój Pamiętnik”. Współzałożyła wydawnictwo „Bociuś”, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści babci Gruni”. Jej książki są pełne miłości i przyjaźni, radości oraz przygód. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, ale jednocześnie przedstawiają na przykładach najważniejsze cele wychowawcze. Bajkowy świat zwierzątek, w połączeniu z łatwo przyswajalną treścią sprawiają, że dzieci z przyjemnością do nich powracają. Pisarka otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. 
     Familijna impreza zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Krynicy – Zdroju  przyciągnęła wielu dorosłych i ich pociechy, co świadczy o tym, że wszyscy oni kochają książki. Festyn odbył się w ramach projektu Instytutu Książki „Teraz MY – DKK dla dzieci i młodzieży”. Uczestniczyli w nim członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki, działających przy bibliotece (dla dorosłych i dla młodzieży), a także blisko 20 wolontariuszy( z Gimnazjum Publicznego i szkół średnich), którzy pomagali w jego organizacji i prowadzeniu.

Tekst red. Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica