Specjalnie dla MTV24.TV : Jak skończyć z odwlekaniem i działać skutecznie?

Specjalnie dla MTV24.TV : Jak skończyć z odwlekaniem i działać skutecznie?

Jak skończyć z odwlekaniem i działać skutecznie?

Dlaczego ludzie stale zwlekają z załatwianiem spraw? To pytanie nurtowało mnie od zawsze. Sama miałam okresy, kiedy aż kipiałam od chęci zrobienia czegoś i nie robiłam tego.Nauczyłam się jednak jak unikać opóźnień i przekładania terminów. Zapamiętałam to,czego się nauczyłam. Stojąc przed kolejnym ważnym zadaniem, wiedziałam co mam zrobić i robiłamto. Nadal tak funkcjonuję.


Przedtem po prostu zwlekałam, tak jak to robi wielu ludzi na świecie. I podobnie jak oni, nie mogłam wszystkiego dopilnować. Byłam jedną z milionów osób o dobrych intencjach, które usiłują odłożyć jakieś ważne sprawy, chociaż wiedzą, że powinny je załatwić na bieżąco.


Pozbawiałam się niektórych przyjemności i ograniczałam swoje życiowe szanse. Podobnie jak większość osób, które zwlekają wiedziałam kim jestem, ale chciałam być jeszcze lepsza. Zarządzałam firmą i chciałam być szefem odnoszącym same sukcesy. Często byłam sfrustrowana, bo nie mogłam zrobić wszystkiego , co chciałam. Odkładałam na później rzeczy, które powinnam robić od razu i martwiło mnie to. Czułam, że odwlekanie to niedobry zwyczaj, który negatywnie wpływa na moje życie psychiczne i fizyczne. Wywołuje stres, napięcie ,podniecenie i zmęczenie.


Wiedziałam, że nie mogę zrealizować postawionych przed sobą celów. Rozwój mojej osobowości został zahamowany. Nie otrzymywałam nagród, które przecież należały się właśnie mnie. A co najgorsze nie mogłam prowadzić życia szczęśliwego, zdrowego i bogatego. Tak było. Teraz jestinaczej. Nie zwlekam. Działam. Zgodnie z moimi celami i planem ich realizacji.


Odkładanie rzeczy na później można łatwo zrozumieć, chociaż jest to przejaw złożonych form zachowania. Teraz nie trzeba mieć z tym problemów. Jest motywacja do głębszych studiów nad tym zagadnieniem. Wystarczy przeczytać moją książkę, która się niebawem ukaże w sprzedaży ,,WEWNĘTRZNA KOMUNIKACJA UNIKALNY ELEMENT TWOJEGO WŁASNEGO JA ‘’. Poznasz dzięki niej określone reguły i tajemnice całego zagadnienia.

Sławomira Pochylska

 

Opracował ;  FONOMEDIA  GROUP  dla  MTV24.TV


 

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica