Surrealistyczne nastroje malarstwa Romana Kędzierskiego.

Surrealistyczne nastroje malarstwa Romana Kędzierskiego.
Od kilku dni w krynickim BWA Siedlisko oglądać można wystawę olejnych pasteli Romana Kędzierskiego. Wernisaż fragmentu artystycznego dorobku malarza, bez jego udziału odbył się dzisiaj (20 kwietnia). 


- „W pracach przedstawiam surrealistyczne nastroje swojej podświadomości, zależne od mojego stanu psychicznego. Nie są to obrazy symboliczne, lecz wyrażają pęd ku wolności, szczerości moich psychicznych stanów i nałogów”. – napisał Roman Kędzierski do zwiedzających ekspozycję miłośników sztuki w Krynicy – Zdroju.  
     Artysta urodził się w Łodzi w 1955 roku. Studiował najpierw na Akademii Sztuk Pięknych (grafika), a następnie na kierunku plastycznym (rzeźba i malarstwo z elementami scenografii) – w Szkole Teatralno – Filmowej. W 1982 wyjechał do Katowic, gdzie zajmował się snycerstwem artystycznym i rzeźbą sakralną, a obecnie – malarstwem pastelą. W 1995 roku uczestniczył w Wystawie Snycerstwa Europejskiego w łódzkim Muzeum Kultury i Sztuki. Na przełomie 2003/2004 swoje prace wystawiał w Muzeum Marii Skalickiej w Ustroniu.
     Na wystawę Centrum Kultury zaprasza do 30 kwietnia.
 
Tekst i foto red. Małgorzata Kareńska 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica