Szlakami historii Krynicy – III edycja Inspekcji Dyrektora Nowotarskiego.

Szlakami historii Krynicy – III edycja Inspekcji Dyrektora Nowotarskiego.
„Inspekcja Dyrektora Nowotarskiego”. Trzecią edycję gry miejskiej Biblioteka Publiczna w Krynicy - Zdroju zorganizowała dzisiaj (26 września).  To już ostatnia część zabawy mającej charakter rozrywkowy i edukacyjny, pozwalającej zdobyć cenne informacje na temat uzdrowiska pod Górą Parkową. 
 
Tym razem w projekcie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II.  Przenieśli się oni w czasie do Krynicy – Zdroju z 1926 roku, aby na zlecenie dyrektora Leona Nowotarskiego przeprowadzić inspekcję w całym kurorcie. 
Tradycyjnie zabawa wystartowała z nowej altany, naprzeciw Starych Łazienek Mineralnych  o godz. 10. W punktach kontrolnych na młodzież czekało wiele ciekawych zadań do wykonania, z przygodą historyczną w tle. Wśród nich znalazło się zaśpiewanie piosenki  z repertuaru Jana Kiepury oraz  wymyślenie sloganu reklamującego miasto. 
   Organizatorem gry miejskiej "Inspekcja Dyrektora Nowotarskiego" jest Biblioteka Publiczna w Krynicy – Zdroju. Projekt dofinansowany został przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach programu “Patriotyzm Jutra”. Patronat Honorowy objął Burmistrz Krynicy – Zdroju. 
 
Małgorzata Kareńska 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica