Warsztaty Operowe Maestry Małgorzaty Walewskiej.

Warsztaty Operowe Maestry Małgorzaty Walewskiej.
48. Festiwalowi im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju towarzyszyły warsztaty operowe, prowadzone (11 – 18 sierpnia) przez Maestrę Małgorzatę Walewską. Uczestnikami byli wszyscy ci, którzy chcieli dowiedzieć się, na czym polega praca śpiewaka operowego.

Znakomita mezzosopranistka, Małgorzata Walewska występuje na najsłynniejszych scenach świata. Jest Dyrektorem Artystycznym Konkursu i Festiwalu im. Ady Sari w Nowym Sączu.
  Podczas warsztatów, codzienne indywidualne lekcje śpiewu poprzedzały wykłady. Maestra tłumaczyła, dlaczego tak ważny dla śpiewaka jest udział w rozmaitych konkursach. Jak należy poruszać się po scenie w stylowej sukni, budować postać i radzić sobie z tremą. Uczestnicy warsztatów poznawali też tajemnice pracy z partnerem scenicznym. Dowiedzieli się, jak należy współpracować z reżyserem. Jaka jest różnica między piosenkarzem, a śpiewakiem i czym się różni aktorstwo teatralne od operowego? Małgorzatę Walewską cennymi uwagami wspierał Mariusz Kwiecień, śpiewak operowy (baryton). Przy pianinie zasiadała Mariola Cieniawa, która akompaniowała uczestnikom warsztatów.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica