Wybieramy TOP 10 WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO

Wybieramy TOP 10 WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO
 Złota kolekcja: Strasznie lubię Cię piosenko / Podchodzą do mnie wolne numery. fantastyczna kolekcja niezapomnianych tekstów i piosenek Wojciecha Młynarskiego. Rewelacyjny zestaw przebojów i mądrości przekazanych przez mistrza pióra.
Zapraszamy do wspólnego plebiscytu na 10 Złotych przebojów wybieranych przez widzów MTV24.TV , ATV Warszawa , ONE FM , ONE RECORDS i  PLANETA KOBIET


Fundatorem nagród które rozlosujemy wśród biorcych udział w zabawie jest : Muzeum Figur Woskowych  Kraków - Rynek Główny  34  i NESTIA - Odszkodowania .


Zaproszenia  do odwiedzenia Muzeum wraz z z płytami Wojciecha Młynarskeigo  w ilości 20 zestawów  które rozlosujemy wśród nadesłąnych  swoich propozycji na TOP 10 GOLD WOJCIECH MŁYNARSKI .


 
Głosy wysyłamy do dnia  30 marca na adres; mmp@poczta.fm 


 
Finałem plebiscytu będzie wręczenie statuetlki na ręce firmy fonograficznej Warner Music Poland , wydawcy "Złotej Kolekcji" - WOJCIECH MŁYNARSKI .

 WOJCIECH MŁYNARSKI  " ZŁOTA KOLEKCJA" 

Poeta, satyryk, dramaturg, scenarzysta, autor tekstów piosenek, librecista, tłumacz, piosenkarz, kompozytor, reżyser, a na dodatek „pszczul”. Od pszczółki, bo taki pracowity i perfekcyjny w każdej z tych ról. Rymotwórstwo piosenkowe (sam siebie nazywa przyzwoitym tekściarzem-rzemieślnikiem) ćwiczył w klubie studenckim Hybrydy. Doskonalił w zacnych warszawskich kabaretach Dreszczowiec, U Lopka oraz w kabarecie Dudek. Z wykształcenia filolog, z zamiłowania socjolog, wypracował unikatowy gatunek artystyczny – śpiewany felieton.

„Idea satyry, którą uprawiam – pisał niedawno we wstępie do swojej biografii – jest szalenie prosta. Po pierwsze przyświecają mi wzory Hemara, Tuwima, Światopełka Karpińskiego, Jurandota, Minkiewicza, Przybory. Gdy w 89 roku upadla Cenzura, słyszało się głosy, że należy porzucić wszelkie aluzje i niedomówienia i rąbać po imieniu i nazwisku jak obuchem przez łeb”.

Nie przystał jednak do tego zastępu, nie zmienił metaforycznego i aluzyjnego sposobu pisania, i nadal odwołuje się do wrażliwości i inteligencji swych odbiorców. Jak nikt przed nim – i na razie nie widać, aby miał godnych następców – posiadł umiejętność portretowania rzeczywistości we wszystkich jej aspektach. Jak w podręczniku historii w jego rymowankach opisane zostały wszystkie polskie przywary, nasze kryzysy i zakręty polityczne. Jego „Kapturek” nie jest bohaterem dziecięcej bajki, zbyt mało jego zdaniem (i chyba ma rację) było i jest szarych „komórek do wynajęcia”, odpowiedzi na hasło „w co się bawić” nie uzyskał, jego „walec” niewiele w swoim czasie mógł wyrównać, więc dalej robi swoje.

Tępi fałsz i obłudę. Ironia i drwina jest dalej ważnym elementem jego artystycznego arsenału. Ale potrafi być także zwyczajnie rubaszny, liryczny i sentymentalny. Ba, umie z piosenki uczynić doświadczalne poletko dla słownego żartu, bezpretensjonalnego dowcipu, zwyczajnej zabawy „językiem polskim”. A tłumaczenia? Brel, Buscaglione, Aznavour, Brassens, Okudżawa, Wysocki? Cóż za translatorskie mistrzostwo.

Z form małych ewoluuje z powodzeniem w stronę wielkich – librett operowych Henryk VI na łowach i Kalmora, librett operetkowych i musicalowych, m.in. Cień, Awantura w Recco, Wesołego powszedniego dnia, Nędzy uszczęśliwionej epilog, Jesus Christ Superstar i niezliczonych tekstów piosenek do widowisk estradowych i telewizyjnych, wodewili i filmów. Dla siebie i innych.

A gdy znowu porzuca formy wielkie dla „ulotnych”, koncertuje, nagrywa, drukuje w dziennikach, periodykach i książkach, opowiada w radiu i telewizji, uświetnia jubileusze cudze i własne. Do perfekcji opanował umiejętność nawiązywania kontaktu ze swoimi słuchaczami i czytelnikami. Zawsze interesowało go to, by piosenka była formą rozmowy z publicznością. I ona to rzeczywiście robi. Rozmawia z nim, reagując, śmiejąc się, bijąc brawo. Jedni robią to, gdyż pamiętają stare, dobre czasy, inni dlatego że „Wojciechowe” stare piosenki są dla nich zupełnie nowe.

A te całkiem świeże? Są i zapewne będą, dawne absurdy bowiem nieustannie zastępują nowe. Tematów więc do satyry na pewno nie zabraknie.

A zatem nie czyńże Drogi Autorze nic innego, tylko „rób swoje”.

CD 1: STRASZNIE LUBIĘ CIĘ PIOSENKO
1.Jesteśmy na wczasach
2.Polska miłość
3.Obiad rodzinny
4.Tupot białych mew
5.Światowe życie
6.Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę
7.Bynajmniej
8.Weź pan siekierkę
9. Jeszcze w zielone gramy
10. Żniwna dziewczyna
11. Szajba
12. Ballada o Dzikim Zachodzie
13. Przedostatni walc
14. Och, ty w życiu
15. Moje ulubione drzewo
16. Nie mam jasności w temacie Marioli
17. Fruwa twoja marynara
18. Ach, to był szał, gdy Duduś grał
19. Rap w sprawie diety
20. Ballada o szewcu Dratewce
21. Daj Des
22. Strasznie lubię cię piosenko

CD 2: PODCHODZĄ MNIE WOLNE NUMERY
Teatr Ateneum w Warszawie, 1986, Tadeusz Suchocki – fortepian

zapowiedź
1.Niedziela na Głównym

zapowiedź
2.W co się bawić?

zapowiedź
3.Po co babcię denerwować

zapowiedź
4.Przyjdzie walec i wyrówna muz. Jerzy Wasowski

zapowiedź
5.Układanka muz. Jerzy Wasowski

zapowiedź
6.Ballada o maratonie pływackim Sopot – Puck muz. Jerzy Derfel

zapowiedź
7.Tak jak malował pan Chagal muz. Leopold Kozłowski

zapowiedź
8.Róbmy swoje muz. Jerzy Wasowski

Auditorium des Halles w Paryżu, 1989, Jerzy Derfel – fortepian
zapowiedź
9. Ej, raz! mel. lud.

zapowiedź
10.Podchodzą mnie wolne numery muz. Wojciech Młynarski

zapowiedź
11.Diatryba muz. Jerzy Wasowski

zapowiedź
12. Kuplety o cyrku muz. Wojciech Młynarski

zapowiedź
13. Piosenka tonącego muz. Jerzy Derfel

zapowiedź
14. Ballada o szachiście muz. Jerzy Wasowski

zapowiedź
15. Ballada o dwóch koniach muz. Jerzy Wasowski

zapowiedź
16. 44 na wcześniej muz. Jerzy Derfel

zapowiedź
17. Szpital wstrętny i ponury muz. Jerzy Wasowski

zapowiedź
18. Jeszcze w zielone gramy muz. Jerzy Matuszkiewicz
Siwieję muz. Jacek SzczygiełMateriał na podstawie media press : Worner Music Poland  / EMPIK 
Opracował : MTV24.TV
Współpraca : ONE FM  / PLANETA KOBIET  /  ATV WARSZAWA  /  ONE RECORDS  / MTV24.TV
Nagrody ufundowane przez : NESTIA Odszkodowania  / Muzeum Figur Woskowych Kraków 

  
Autor: iktvrecords MW

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica