Z książką na walizkach. Spotkania z młodymi czytelnikami

Z książką na walizkach. Spotkania z młodymi czytelnikami
Po raz drugi popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży wyruszyli w trasę po bibliotekach powiatu nowosądeckiego. Finał dwudniowej imprezy „Z książką na walizkach” odbył się dzisiaj  (20 kwietnia) w muszyńskiej Szkole Podstawowej nr. 1.

„Z książką na walizkach” to akcja popularyzująca czytelnictwo wśród najmłodszych.  - „Pisanie książek dla dzieci jest misją. To mój obowiązek i wewnętrzna potrzeba. Rzecz związana z moim dzieciństwem. Gdy byłem mały czytałem książki. Niebywałym wydarzeniem było wtedy, że nie ruszając się z miejsca mogłem odbywać podróże do wielu światów, przeżywać emocje z wypiekami na twarzy. Piszę książki, żeby dzieci tak samo mogły wejść do świata, który kiedyś ja przeżywałem i rozwijały wyobraźnię. – mówi autor książek dla dzieci Tomasz Trojanowski. Z książkami podróżowali m.in.  Marcin Brykczyński, Barbara Ciwoniuk, Agnieszka Frączek.
    Na uczestników pikniku czytelniczego - oprócz spotkań z autorami – czekało wiele atrakcji, w tym konkursy literackie i recytatorski im Juliana Tuwima, quizy, występy dzieci, warsztaty plastyczne, czytanie fragmentów książek zaproszonych mistrzów pióra. Impreza "Z książką na walizkach" organizowana jest w kilku regionach Polski przez łódzkie Wydawnictwo Literatura oraz Biblioteki Publiczne.
Patronat honorowy nad akcją objęli burmistrzowie: Starego Sącza Jacek Lelek i Muszyny Jan Golba.
 
(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica