Poleca MTV24.TV : DJ Wika twarzą kampanii dotyczącej leczenia zaćmy

Poleca MTV24.TV : DJ Wika twarzą kampanii dotyczącej leczenia zaćmy
Poleca : MTV24.TV

DJ Wika twarzą kampanii dotyczącej leczenia zaćmy , poleca telewizja MTV24.TV

Zmętniała soczewka, powoduje pogorszenie wzroku, rozmycie obrazu i problemy z oceną odległości. Niestety zaćma, to choroba, która towarzyszy naturalnym procesom starzenia się organizmu. Nie wszyscy wiedzą o możliwości szybkiego jej wyleczenia za granicą. Ruszyła kampania informacyjna Medipe Clinic, której twarzą została najstarsza DJ-ka w Polsce – Wirginia Szmyt. Kampania ma na celu uświadomić seniorom, że istnieje możliwość szybkiego wyleczenia zaćmy za granicą, można to zrobić nawet w dwa tygodnie na refundacje NFZ.

Medipe Clinic wspiera seniorów, ta idea firmy jest bliska Wirgini Szmyt, czyli popularnej DJ Wice. Od lat jej działania skupiają się wokół aktywności w wieku senioralnym. Jest organizatorką popularnej parady seniorów, z powodzeniem rozkręca imprezy wielopokoleniowe w Polsce. Postanowiła włączyć się w kampanię informacyjną Medipe Clinic, dotyczącą możliwości leczenia zaćmy.

Nieleczona zaćma znacznie pogarsza wzrok, a całkowicie zaniedbana może prowadzić do jego utraty. Nie istnieją żadne domowe metody na pozbycie się tej choroby. Można usunąć ja tylko operacyjnie, poprzez wymianę zmętniałej soczewki na nową, sztuczną. Za granicą, na przykład w Czechach, zabieg wykonuje się już w około dwa tygodnie po zgłoszeniu ze skierowaniem. Trwa on ok 15 – 20 minut, przy miejscowym znieczuleniu. Jeszcze tego samego dnia pacjenci wracają do domu.
W Polsce na ten sam zabieg refundowany przez NFZ czeka się obecnie 2 – 3 lata, natomiast w niektórych miastach kolejki sięgają nawet 5 – 7 lat. Pacjenci mają wybór, czekać w kilkuletnich kolejkach, co grozi znacznym obniżeniem jakości życia przez pogarszający się wzrok lub leczyć się prywatnie, co jest niestety bardzo drogie. Istnieje jeszcze trzecia możliwość - o której nie wszyscy wiedzą, a która może pomóc w krótkim czasie wielu ludziom chorym na zaćmę – refundowany przez NFZ zabieg za granicą. Jest to wykonalne dzięki dyrektywie transgranicznej, która umożliwia uzyskanie zwrotu z Narodowego Funduszu Zdrowia, na terenie całej Unii Europejskiej.

Jaka jest świadomość zagrożeń związanych z zaćmą wśród Polaków? Zdaniem lekarzy operujących pacjentów w Czeskich klinikach, Polacy przyjeżdżają na zabieg usunięcia zaćmy w dużo bardziej zaawansowanym jej stadium, niż zgłaszające się osoby z Czech.

W ramach kampanii informacyjnej, w jakiej uczestniczy DJ Wika, na Paradzie Seniorów, która przeszła przez Warszawę 25 czerwca, przeprowadzone zostało badanie sondażowe, dotyczące problemu zaćmy wśród seniorów.
Grupa badanych liczyła 40 osób, znaleźli się w niej głównie seniorzy w wieku 71 wzwyż, mniej pomiędzy 61 a 70 rokiem życia i pomiędzy 51 a 60 rokiem.

Wśród badanych większość osób spotkała się z chorobą zaćmy u siebie lub kogoś bliskiego. Zdecydowanie więcej niż połowa twierdziła, że zna ustawę transgraniczną, wykazując jedynie powierzchowną wiedzą w tym temacie. Badani odpowiadali, że słyszeli o dyrektywie transgranicznej, ale leczenie za granicą jest drogie lub trzeba długo czekać.

Badanie sondażowe potwierdziło niską świadomość możliwości szybkiego wyleczenia zaćmy wśród osób starszych.
- Medipe Clinic wspiera seniorów– mówi DJ Wika – ja robię to już od dawna, mamy więc wspólny cel, dlatego postanowiłam wziąć udział w kampanii informacyjnej na temat leczenia zaćmy. A jeżeli firma ma korzystną ofertę, dlaczego by jej nie polecać? Oczywiście, że warto! – dodaje Pani Wirginia.

Wylecz zaćmę i żyj tak jak lubisz!

Aby dowiedzieć się więcej o możliwości leczenia zaćmy, zapraszamy do kontaktu z Medipe Clinic: 71 750 77 29, info@medipeclinic.com, www.medipeclinic.com

Poleca : MTV24.TV
Opracował :  Music Media Press dla MTV24.TV


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica